MHP'den açıklama: Saffet Sancaklı'nın istifası istendi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın istifasının istendiğini duyurdu.

MHP'den açıklama: Saffet Sancaklı'nın istifası istendi
MHP'den açıklama: Saffet Sancaklı'nın istifası istendi
GİRİŞ 09.12.2023 18:19 GÜNCELLEME 10.12.2023 07:35
Bu Habere 226 Yorum Yapılmış

"Eğer bu dönem MHP'ye bir belediye verilmezse, seçim sürecinde Kocaeli'de beni göremezler" sözleriyle Devlet Bahçeli'nin tepkisini çeken MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın partiden istifası istendi.
SEMİH YALÇIN KARARI DUYURDU

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifası istenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' ifadelerini kullandı.

Bahçeli'den 'Saffet Sancaklı' açıklaması: Tercih kendisinindirBahçeli'den 'Saffet Sancaklı' açıklaması: Tercih kendisinindir

NE OLMUŞTU?

Bazı medya organlarında yer alan haberler göre MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın ''Bu dönem MHP’ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim sürecinde ve seçim çalışmalarında Kocaeli’de göremezler. Tabanımız bunu anlar. Bunu çok iyi anlayacak olan teşkilatlarımız emin olun sahada olmayacaktır. Cumhur ittifakı Kocaeli’de en az 4-5 belediyeyi kaybeder. Bu sefer umdukları gibi olmaz.'' şeklinde sözler sarfettiği iddia edilmişti.

SAFFET SANCAKLI’DAN AÇIKLAMA

İddialarla ilgili Saffet Sancaklı, X hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı: 

“Bugün bir takım taraflı medya organlarında, söylemediğim sözler üzerinden tamamen yalanlarla Cumhur İttifakına karşı yapılan olumsuz algı operasyonlarını büyük bir şaşkınlıkla takip ettim.

Yalan ve maksatlı haberleri yapanlarla Türk adaleti önünde hesaplaşacağımı da özellikle belirtmek isterim.

Dün olduğu gibi bugün de Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin emrinde olduğumu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın başarısı için büyük bir özveriyle çalışmaya devam ettiğimi belirtmek isterim.
Cumhur İttifakı’nın başarılarını çekemeyenler, Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefine set çekmeye çalışanlar bilsinler ki; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettikleri gibi “Türkiye 31 Mart seçimlerinde bir kez daha al bayrakta buluşacak, Türk milleti Cumhur İttifakı’nda uzlaşacak. MHP ve Cumhur İttifakı 31 Mart seçimlerine damga vuracaktır" 

Kamuoyuna saygılarımla sunarım.“

KAYNAK: HABER7
Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 226
 • Semendire 2 ay önce Şikayet Et
  Büyük lider vizyon sahibi Devlet beye Allah uzun ömür versin belediyeler cumhur ittifakı olarak seçime giriyorlar.
  Cevapla
 • Şenol yaşar 2 ay önce Şikayet Et
  Futbolcu ve şarkıcıları kendi mecralarda tutsak. TORINOLU ŞABAN'I da yucelttiler yucelttiler ne oldu? Kapasiteleri bu kadar.
  Cevapla
 • fbb 2 ay önce Şikayet Et
  Hasetlik içten olur. Eğer mevzu vatan aşkı ise varsın mhp nin olsun belediyeler. Ama mevzu rant için yer yapmaksa o zaman kutuplaştırmak için yapılmış bir harekettir
  Cevapla
 • Osman 2 ay önce Şikayet Et
  izmir adayı MHP den olursa kazanma ihitimali yüksek olur
  Cevapla
 • Turgay 2 ay önce Şikayet Et
  Saffet hala anlayamadın mı? Amaç belediye, vekillik, bakanlık, siyaset, diplomasi bunlar değil..! Bunlar birer bir basamak. Seni en üst basamağa ulaştırır. Ne var o üst basamakta, VATAN..!!! Geç o basamakları oyalanma. Bahçeli ve Erdoğan vatan için yıpranıyor, sen bir belediye için kendini yıpratıyorsun. Anlayı artık.
  Cevapla
 • Adem 2 ay önce Şikayet Et
  parti ayirmaksizin söylüyorum. belediye rant kapısıdır. bundan kurtulmak isteniyorsa eskisi gibi belediyeler kaldırılıp görev yetkileri valiliklere verilmelidir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Fidan'dan 'G20' zirvesinde sert çıkış!
Tansu Çiller, İstanbul'da desteklediği ismi açıkladı: Beni çok heyecanlandırdı