CHP'de deprem skandalı: Yediler içtiler faturayı belediyeye ödettiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bunlar deprem turisti" dediği CHP'lilerin, 6 Şubat'taki depremden sonra Adana'da 5 yıldızlı otelde konakladığı ve parasını Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ödettiği ortaya çıktı.

GİRİŞ 22.02.2024 08:02 GÜNCELLEME 22.02.2024 09:09
Bu Habere 164 Yorum Yapılmış

Depremzedelerin zor günler yaşadığı dönemde, CHP heyetinin 5 yıldızlı oteldeki konaklama ücretinin Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından ödendiği belgeler ortaya çıktı.

Sabah gazetesinden Murat Karaman'ın haberine göre; CHP'li eski ve yeni milletvekilleri Engin Altay, Akif Hamzaçebi, Gökçe Gökçen, Levent Gök, Engin Özkoç'un aralarında yer aldığı CHP'li grup 6-24 Şubat 2023 tarihleri arasında Adana'nın beş yıldızlı otelinde belirli aralıklarla yarım ve tam pansiyon olarak konakladı.

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ödetilen ücretin faturası

TOPLAM 400 BİN TL'DEN FAZLA FATURA

5 yıldız otel, 28 Şubat 2023 tarihinde Adana Büyükşehir Belediyesi'ne konaklamanın ödenmesi için 408 bin 800 TL'lik fatura gönderdi. Bunun üzerine Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın Özel Kalem Müdürü Ejder Mehmet Sıkık, 13 Mart 2023 tarihinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na fatura tutarının ödenmesi için e-imzalı yazı gönderdi.

Otelde kalanları isimleri ve giriş-çıkış tarihleri

YAZIYA "DEPREMZEDE KONAKLAMA" BEDELİ DİYE YAZILDI

Yazıda, ödemenin "Belediye bütçesinden yapılacak temsil ağırlama ve tören giderleri yönergesinin 10. maddesi gereğince belde içinde gerekli olan veya mahalli örf, adet ve sosyal yaşantı içinde gerekli sayılan etkinlik ve törenler için (nişan, ölüm vb) harcama yapılabilir maddesi yer almaktır." maddesinden faydalanarak "Depremzedelerin konaklama" bedeli olarak ödeme yapılmasını istedi. Sıkık'ın talimatı üzerine ücret otele ödendi.

Faturanın ödenmesi için yazılan yazı

OTELDE TOPLAM 150 KİŞİ AĞIRLANDI

Otelde konaklayan yaklaşık 150 kişilik grubun arasında CHP İstanbul milletvekili Engin Altay, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP İzmir milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Eski CHP İstanbul milletvekili Akif Hamzaçebi, Eski CHP Ankara milletvekili Levent Gök ile Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun özel koruma müdürü Koray Aslan'ın bulunduğu görüldü.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 164
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Zıkkım olsun hepsine
  Cevapla
 • Hasan Baba 1 ay önce Şikayet Et
  Kanser olursunuz umarım. Bu ülkeyi somurdugunuz yeter. Kâfirler bile sizin yaptığınızı ulkesine yapmiyor
  Cevapla
 • Mg 44 1 ay önce Şikayet Et
  Amin inşallah kardeşim.
  Cevapla
 • Ağrılı Yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  Deccal kafalılar bunlar. Deccal de israfı teşvik eder
  Cevapla
 • Çamoluk'lu... 1 ay önce Şikayet Et
  Haram zıkkım olsun
  Cevapla
 • Rba3 1 ay önce Şikayet Et
  Ülkeye zerre katkısı olmayan bu zihniyet kapatılmalıdır, eski ve yeni tüm vekillerin mal varlıklarına el konmalıdır. Sürekli milletin hakkını gasp ederler sonrada çıkıp ahkam keserler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Antalya'daki teleferik faciasının yeni görüntüleri ortaya çıktı: Halat kopuyor halat!
Teleferik kazasında mağdurlar can çekişirken CHP'li Böcek'in eğlendiği ortaya çıktı