Başkan Ahmet Cin, Pendik için 5 yıllık projeleri tanıttı

Pendik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin, "31 Mart Seçim Beyannamesi Toplantısı’nda" Pendik için projelerini açıkladı.

GİRİŞ 24.02.2024 22:20 GÜNCELLEME 25.02.2024 01:13
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Pendik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Pendik için hayata geçireceği projeleri geniş kapsamlı bir toplantı ile tanıttı.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen "31 Mart 2024 Seçim Beyannamesi Toplantısı'na" Başkan Ahmet Cin'in yanı sıra, Eski Türkiye Cumhuriyeti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Özer Sarıkaya ve vatandaşlar katıldı.

ULUSAL BASINDAN YOĞUN İLGİ

Pendik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin'in, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Pendik için hayata geçireceği projelerini anlattığı toplantıya ulusal basın yoğun ilgi gösterirken, toplantıya "Haber7.com" Genel Yayın Yönetmeni "Osman Ateşli" de katıldı.

Pendik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin'in konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

"HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM"

Toplantıda konuşan Başkan Cin, "Cumhur İttifakımızın adayı olarak 5 yıl daha hizmet etmek için yola çıktım. 5 yıl sonra, Pendik’in her köşesindeki eserlerimiz, Pendiklilerin hepsine dokunan hizmetlerimizle tekrar vatandaşımızın huzuruna çıkıyoruz." dedi.

"HİZMET VE ESER KÜLLİYATIMIZA YENİ MADDELER EKLEYECEĞİZ"

Cin, "Yaptığımız işler algı işleri değil. Gözle görülür işler. Hepsi referansımız. Önümüzdeki dönem mevcudu koruyacağız, geliştireceğiz, hizmet ve eser külliyatımıza yeni maddeler ekleyeceğiz. Pendikliler 5 yıllık süreçte en büyük gücümüz oldu. Önümüzdeki 5 yılda da en büyük gücümüzü yine Pendiklilerden alacağız." ifadelerini kullandı.

"YOL VARSA GİDECEĞİZ, YOKSA AÇACAĞIZ"

Başkan Cin: "Yaptığımız iyi işleri yenileriyle çoğaltacağız. İşimize dört elle sarıldık yine öyle yapacağız. Pendik Belediyesi’nin hizmet şemsiyesi altında herkesi kapsamaya, herkese hizmet etmeye çalıştık. Aynı istikamette devam edeceğiz. Yol varsa gideceğiz yoksa açacağız." dedi.

"ASIL İŞİMİZ GÖNÜLLERİ YAPMAK OLACAK"

Başkan Ahmet Cin sözlerine şöyle devam etti: "Engel varsa aşacağız, Pendik’i Türkiye Yüzyılı’nın Şampiyonluk kürsülerine taşıyacağız. Hizmet merkezleri, ulaşım, erişim yatırımları, altyapı yatırımları, ortak yaşam alanları, sürdürülebilir çevre yatırımları, spor, kültür sanat, gençlik yatırımları. Bunlar bizim işimiz. Bunların en iyilerini yapacağız. Ama asıl işimiz gönüller yapmak olacak, Pendik’in birliğini, dirliğini geliştirmek olacak. Pendik’te yaşamanın sevincini daha da artırmak olacak."

EKREM İMAMOĞLU GÖNDERMESİ

Başkan Cin, "Şöyle baktığımızda, 5 yıllık bu süre zarfında İstanbul'da en fazla yatırım yapan ilçeyiz. Ortalama bütçe payı yüzde 45, 2023 senesinde bütçemizin yüzde 49'unu yatırımlara ayıran bir belediyeyiz. Ayrıca insani ve İslami görevlerimizden olan ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarının giderilmesiyle ilgili sosyal belediyecilik anlamında, 'birilerinin sadece sözde bıraktığı ama gönüllere girmediği ve bu konuda eksik kaldığı açıkları', biz AK Parti belediyeciliği olarak ve bütçemizden yüzde 8 pay ayırarak, ihtiyaç sahibi insanların ihtiyacının giderilmesiyle ilgili şuana kadar 1 milyar 6 milyon liralık sosyal destekte bulunduk. Şimdi bunların devamını arttırarak devam ettirmek istiyoruz." dedi.

Başkan Ahmet Cin'in, 5 yıllık projelerini duyurduğu toplantıda bahsini geçirdiği bazı projeler şu şekilde;

BELEDİYE HİZMET BİNASI VE KENT MEYDANI

Cin, "Belki belediye tarihin tek başına yaptığı en büyük hizmetlerden bir tanesini şuanda yapıyoruz. 10 buçuk dönüm arazi üzerinde kurulmuş olan belediye binamız şuan yükselmektedir. Bu yılın sonunda veya önümüzdeki yılın başında buraya geçerek hizmetlerimizi buradan vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

AHMET YESEVİ SPOR SALONU

Başkan Cin, "Şu an Ahmet Yesevi mahallemizde kapalı spor salonu inşaatımız devam ediyor. Bunu da hızlı bir şekilde bitirip oradaki vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız" dedi.

PENDİK STADYUMU

Cin, "Pendikspor bildiğiniz gibi Süper Lig'de. Pendikspor'u kurumsallaştırdık, kurumsallaştırdıktan sonra Pendik ikinci ligdeydi, birinci lige ve Süper Lig'e çıktı. Tesis konusunda sıkıntılarımız vardı. Hemen mevcut stadın yenilenmesiyle ilgili bir çalışma başlattık. Sayın Cumhurbaşkanımız bizi ziyarette bulundu, belediyemize geldi. Daha oturur oturmaz ilk sorusu; 'Pendikspor'u ne yapıyorsunuz?' oldu. Biz de hemen fırsatı bulmuşken dedik ki; 'Evet sıkıntılarımız var, bu sıkıntıları gidermeye başladık ama maliye konusunda biraz zorlanıyoruz.' Cumhurbaşkanımızın sayesinde şuan kendi stadımızda oynuyoruz. Ama yetmiyor, taraftarlarımızı talepte bulunuyorlar. Murat Kurum başkanımızla da görüştük, şimdi yeni stat yapacağız" ifadelerini kullandı.

YENİŞEHİR KÜLTÜR MERKEZİ VE NİKAH SALONU

Başkan Ahmet Cin, "Yenişehir Kültür Merkezi bizim en büyük kültür merkezlerimizden bir tanesi. Ama maalesef bize yetmiyor. Pendik'in nüfusu artık 750 bini geçti. Yenişehir bölgesine yaklaşık 17500 metrekarelik kapalı alanı olan yeni bir kültür merkezimizi devreye almak suretiyle, ihtiyaçlarımızın daha hızlı karşılanması adına projemizi inşallah devreye almış olacağız" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN CİN'İN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI

Başkan Ahmet Cin, 5 yıllık projelerini duyurduğu toplantıyla ilgili sosyal medya hesabı X'ten paylaşım yaptı.

Başkan Cin yaptığı paylaşımda, "Pendikimize yeni dönemde kazandıracağımız projelerimizi içeren seçim beyannamemizi açıkladık." ifadelerini kullanırken, mesajını "Şimdiyeniişlerzamanı" notuyla paylaştı.

 

KAYNAK: HABER7
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 20
 • Cenk 1 ay önce Şikayet Et
  En basitinden çocuk parkları çok kötü durumda.... Yenişehir kurusunu açacağız dediler gittik açılmamış berbat durumda tekrar açıldı dediler seçim zamanı yarısı yapılmış yarısı yapılmamış böyle hizmet mi olur kardeşim... çevre düzenlemesi yapılmış sonra bakımını yapmıyor bakımsız her taraf yani Ben memnun değilim Pendik'te oy vermeyeceğim ama Murat Kurumu destekleyeceğim. ..
  Cevapla
 • Bekir 1 ay önce Şikayet Et
  Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız. Roma lejyonlarını defalarca yenen romayı kuşatıp romalılarda aylarca fare ve ölülerini yediren Kartaca generali HANNIBAL in kuzey italyada Alpleri geçerken söylediği sözdür. Mezarı kendiye yakın Gebzede. Ruhu şad olsun
  Cevapla
 • SERKAN 1 ay önce Şikayet Et
  Ara sokaklarda yaya kaldırımları tarla gibi altkaynarcada hiçbir hizmet görmedim spor kompleksi hariç onuda 5 senede zor yaptilar
  Cevapla
 • H öztan 1 ay önce Şikayet Et
  Kolay gelsin Rabbim yar ve yardımcınız olsun
  Cevapla
 • Pendik 'li 1 ay önce Şikayet Et
  Sn Başkan, pendik'in en eski sitesi olan ,Batı mahallesindeki SOMTAŞ sitesinin acilen komple kentsel dönüşüme girmesi gerekiyor Binalar 50 küsür yaşında ayrıca pendik devlet hastanesi de çok kötü durumda , ya taşınmalı ya da yeniden yapılmalıdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Teleferik faciasında ihmaller zinciri! Kaza değil cinayet
Ürdün'den savaş açıklaması: Bölgesel bir savaşın alanı olmayacağız