Murat Kurum: Çok net ve açık söylüyorum, 'Kandil Uzlaşısı'nın adayı İmamoğlu'dur

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Sancaktepe ziyaretinde "kirli pazarlıkların döndüğünü" vurgulayarak, "Çok net ve açık söylüyorum, 'Kandil Uzlaşısı'nın adayı İmamoğlu'dur." ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 24.02.2024 22:49 GÜNCELLEME 24.02.2024 22:56
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Sancaktepe’de vatandaşlara seslendi. 31 Mart akşamı Sancaktepe'den İstanbul’un yeniden yükselişinin başlayacağını söyleyen Kurum, "Sancaktepe her zaman bizim için başka, bizim için ayrı bir güzel. 5 yıldır Sancaktepe’de Şeyma Başkanımla el ele verdik ve mücadelemizi sizlerle birlikte verdik. Sancaktepelilerin desteği ve duasıyla 31 Mart akşamı da Sancaktepe İstanbul’un parlayan yıldızı olacak." dedi.

"METRO ÇUKURLARINA HAFRİYAT DÖKENLERE GEREKEN CEVABI SANCAKTEPE VERECEK"

Mevcut İBB yönetiminin Sancaktepe’de hafriyat dökerek kapattığı metro hattına değinen Kurum, "31 Mart akşamı Sancaktepe için yapılan metro çukurlarına hafriyat dökenlere gereken cevabı Sancaktepe verecek. Biz her zaman milletimizle beraber olduk. Milletimizin güzel yarınları için çalıştık. Onlar, o metro çukuruna hafriyat dökse de biz Sancaktepe’ye metroyu getireceğiz." şeklinde konuştu.

"ÇOK NET VE AÇIK SÖYLÜYORUM, 'KANDİL UZLAŞISI'NIN ADAYI İMAMOĞLU'DUR"

5 yıllık süreçte İmamoğlu yönetiminin heybelerinin boş olduğunu dile getiren Kurum, "Karneleri sıfır. Heybeleri boş. Heybelerinde İstanbul’u anlatacak hiçbir şeyleri yok. Heybelerinde sadece ve sadece 'Kandil Uzlaşısı' var. 'Kandil Uzlaşısı' etrafında o kirli pazarlıklar var. Çok net ve açık söylüyorum, 'Kandil Uzlaşısı'nın adayı İmamoğlu'dur." sözleriyle konuşmasına devam etti.

"İSTANBUL'UN GÜZEL İNSANLARI YİNE ESER SİYASETİ DİYECEK"

Eser siyaseti yapmaya devam edeceklerinin altını çizen Kurum, "İstanbul'un güzel insanları 31 Mart akşamı Sultan Fatih’in şehrinde en güzel cevabı yine sandıkta verecek, yine eser siyaseti diyecek. Milletimizin elini bir tuttuk, o eli hiç bırakmadık. Söz verdik, sözlerimizin hepsini tuttuk. Şimdi de İstanbullulara söz veriyoruz. 31 Mart akşamı İstanbul'un kardeşi olacağız, evladı olacağız. Hep birlikte İstanbul'umuzun yarınları için, İstanbul’umuzun gençleri, kadınları için çalışacağız" dedi.

"31 MART AKŞAMI 'KANDİL İTTİFAKI'NA GEREKEN CEVABI SANDIKTA VERECEK MİYİZ?"

31 Mart akşamı İstanbul'un özgürlüğüne kavuşacağına vurgu yapan Kurum, "31 Mart akşamı İstanbul'un 39 ilçesinde 'Kandil İttifakı'na gereken cevabı sandıkta verecek miyiz? 31 Mart'ta İstanbul'un muradı diyecek miyiz?" sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 44
 • Kocaeli 1 ay önce Şikayet Et
  Ekrem sen hiç düşünmezmisin şehitlerden utanmazmısın yüce Allahtan korkmazmısında hainlerle birlik olursun CHP Hikaye anlatıyor, burada o bu adayın kazanması değil mesele,İstanbulun kazanması, bes yıl geçti ne verdi İmamoglu? Ulaşımı mı çözdü, kentsel donusumu mu çözdü, kac metre yesil alan kazandırdı ..bu yonlerden bakmalı.Hayatimızı kolaylaştıracak belediye başkanı seçmeliyiz.
  Cevapla
 • Gebzeli 1 ay önce Şikayet Et
  Ekrem sen hiç düşünmezmisin şehitlerden utanmazmısın yüce Allahtan korkmazmısında hainlerle birlik olursun CHP Hikaye anlatıyor, burada o bu adayın kazanması değil mesele,İstanbulun kazanması, bes yıl geçti ne verdi İmamoglu? Ulaşımı mı çözdü, kentsel donusumu mu çözdü, kac metre yesil alan kazandırdı ..bu yonlerden bakmalı.Hayatimızı kolaylaştıracak belediye başkanı seçmeliyiz.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Aslan hemşerim inşallah kazanırsın emlakcı İmamoğlu gitsin ev satsın .
  Cevapla
 • Emekli_______ 1 ay önce Şikayet Et
  Neymiş DEMOKRASİ imiş Kardeşim Düşmana Çanak Tutmanın GÖZ Yummanın adı ne Zamandan beri Demokrasi Olmuş Yazıklar olsun... RABBİM DEVLETİMİZİ MİLLETİMİZİ Hepinizden KORUSUN Amin... Siyasilere ve Partilere GÜVEN Kalmadı...
  Cevapla
 • Ünal 1 ay önce Şikayet Et
  Kahrolsun chpkk zihniyeti
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İran-İsrail geriliminde saflar belli oldu
Kural ihliali yapan 'damat' cezayı yiyince, polisi böyle tehdit etti!