Turgut Altınok: Bugün, Ankara'nın makus talihini değiştirme günüdür

Son dakika haberi... AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, ATO Congresium'da düzenlenen proje tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Altınok 'Bugün, Ankara'nın makus talihini değiştirme günüdür' dedi.

GİRİŞ 25.02.2024 13:33 GÜNCELLEME 25.02.2024 16:47
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı Turgut Altınok, Ankara için projelerini açıkladı.

Turgut Altınok'un açıklamalarından bazı satırbaşları:

"BAŞKENTİ YÖNETMEK HERHANGİ BİR ŞEHRİ YÖNETMEYE BENZEMEZ"

ATO Congresium'da düzenlenen proje tanıtım toplantısında vatandaşlara seslenen Cumhur İttifakı Adayı Altınok, "Bugün cumhuriyetimizin kalbi, milli mücadelemizin merkezi güzel Ankara'mızın kaderini değiştirecek, ihmal edilmişliğine ve makus talihine son verecek projelerimizi, sizlerle paylaşmak için buradayız. Başkenti yönetmek, herhangi bir şehri yönetmeye benzemez. Başkentimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından cumhuriyetimizin model şehri olarak tasavvur edilmiş ve özel bir misyonla planlanmıştır. Başkentimiz, bu anlayışı hayata geçirecek ve sürdürecek bir sorumlulukla yönetilmeyi hak etmektedir. Ancak ve ne yazık ki, Ankara'mız kodlarında var olan bu büyük emaneti taşımakta, zorlanır hale gelmiştir." dedi.

İşçilerimizin alın terinin hakkını vereceğiz. 'Büyükşehirde çalışan işçilerimize hak ettiği maaşı vereceğiz' dedikten sonra böyle bir zammı yapmak zorunda kaldı. Hiçbir işçiyi çıkarmayacağız. İşçilerin maaşına da zam yapacağız. Bu Altınok sözüdür.

Maalesef 5 yılımız boş yıl oldu. Ankara'da muasır medeniyet ışığı yavaşlayarak söndü. Keçiören'de olduğu gibi Ankara'da aynı aşkla çalışacağız.

Bizim sözümüz başkalarının sözüne benzemez Allah nasip ederse ABB'de çalışan hiçbir işçimizin ekmeğiyle çoluğunun çocuğunun rızkıyla oynamayacağız. Çalışan emekçi kardeşlerimizi işten çıkartmayacağız.

Her mahalleye en az bir kreş ve birden fazla kreş yapacağız sözü vardı. Şuan efendim köprülerde görüyoruz. Ankara'ya en az 500 tane kreş yapacağım demiş. Kendisi yazıyor "Ankara'ya 20 tane kreş kazandırdık.

Ankara'nın her yerindeki o boy boy resimlerin yerinde eserleri olsaydı. Ankara'ya yaptığın eserleri, hizmetleri assaydın.

Artık Ankara'ya başarı hikayesi yazmanın zamanı geldi. Artık el ele birlikte yola çıkmanın zamanı geldi. Artık çalışmanın, üretmenin zamanı geldi.

Ovacık'ta 6 ayda buz patenimizi yaptık ve binlerce çocuğumuz burada, Ankara'nın her yerinden Çankaya dahil geldiler. Çocuklarımız kaymayı öğrendiler.

ÖĞRENCİYE DÜŞÜK KIRA AVANTAJI VE 20 BİN ÖĞRENCİYE KARŞILIKSIZ BURS

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Turgut Altınok, gençleri unutmadığını dile getirerek, "Güzel ülkemizin geleceği olan gençlerimizi unutmuyor, onlara yönelik büyük adımlar atıyoruz. Üniversite öğrencilerimizin ulaşım sorunlarına çözüm getiriyoruz. Günlük 4 kullanımlık ücretsiz ulaşım hakkı tanıyarak, öğrencilerimizin rahat ve ekonomik bir şekilde hareket etmelerini sağlıyoruz. Aynı zamanda, bu adımı atarken toplu taşıma esnafımızı da mağdur etmiyoruz. 20.000 üniversite öğrencimize 1500TL karşılıksız burs vererek, eğitim hayatlarını destekliyoruz. 10.000 kişilik öğrenci yurdunu hayata geçirerek, öğrencilerimize güvenli ve konforlu bir barınma imkânı sunuyoruz. Aynı zamanda, 10.000 öğrencimize düşük kira avantajları ile konut imkânı sağlayarak, yaşam maliyetlerini düşürüyoruz. Ankara'daki 23 üniversitenin tamamının merkez kampüslerine ücretsiz ikram araçlarıyla çay, kahve, çorba, sandviç dağıtarak, öğrencilerimizin günlük enerji ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ayrıca, tüm üniversite öğrencilerine yönelik anne yemeği lokantaları kurarak, ücretsiz sıcak akşam yemeği imkânı sunuyoruz. Ankara'daki tüm üniversitelerin bilim ve spor alanlarındaki takımlarına ayni destek sağlayarak, gençlerimizin sporla ve bilimle iç içe olmalarını teşvik ediyoruz. Üniversite öğrencilerine ders kitabı desteği ve tıp fakültelerine araştırma desteği vererek, akademik başarılarını destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

'ANKART İLE DOĞALGAZ DESTEĞI'

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, "Ankara'da, tüm ilçelerde gerçekleştirdiğimiz mahalle esnafı ile yapılan Ankart anlaşması, alışverişleri yerelde desteklemenin bir yolu olarak öne çıkıyor. Bu strateji ile ilçelerimizin ekonomik gelişimine önemli bir katkı sağlıyoruz. Sosyal refah desteği kapsamında, vatandaşlarımızın kış aylarında Ankartlarına 4 ay boyunca 1000 lira doğalgaz desteği yatıracağız. Ayrıca, muhtarlarımızı unutmadık ve onların giderlerine destek olmak adına Ankartlarına her ay 1500 lira yatıracağız. Öğrencilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için Ankartlarıyla aylık bir sinema ve tiyatro bileti ücretsiz olacak. Ayrıca, bütün öğrencilerimiz, sinema, tiyatro ve müzelere Ankartlarıyla %50 indirimli gidebilecekler. 50.000 öğrencimizin Ankartlarına uluslararası oyun platformlarında kullanmak üzere 500 lira yatıracağız. Ankart, sadece öğrenciler ve sosyal destek alanlar için değil, tüm Ankaralıların hayatını kolaylaştıracak. Ulaşımdan, kültür sanat etkinliklerine kadar, hayatın her alanında kullanılabilen Ankart ile çeşitli indirim ve avantajlar sağlanacak.

"ANKARA'DA İŞSİZLİK PROBLEMİ KALMAYACAK"

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, "Paylaşımlı ofisler kurarak, gençlerimizin yeni fikirler ve projeler üretebilmeleri için uygun ortamlar sağlıyoruz. Yetenek avcıları kampüsü inşa ederek, genç yetenekleri profesyonellerle buluşturup, iş ve kariyer fırsatlarına kavuşmalarını sağlıyoruz. Ankara'daki hemşehrilerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyoruz. Dar günlerinde ve sıkıntılı anlarında devletimizin ve belediyemizin şefkatli eli her zaman onların üzerinde olacak.

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 22
 • İstanbul 1 ay önce Şikayet Et
  Emekli kardeşim sandıkları protesto edelim ki anlasınlar hatalarını.
  Cevapla
 • Hakikat 1 ay önce Şikayet Et
  Keçiören sokaklarındaki çöpleri görünce bu vaatlerin yerine getirilebileceğinden şüphe duyuyorum.
  Cevapla
 • zahit 1 ay önce Şikayet Et
  Diğer belediyeler neden emekliye bu şekilde bir destek vermiyor
  Cevapla
 • ALLAH dostu 1 ay önce Şikayet Et
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM RABBİMİZ ALLAHTIR ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM, kainattaki zerrelerin adedi kadar söylüyorum, bundan sonra sadece, SENİN RIZANI, RAHMETİNİ SEVGİNİ HOŞNUTLUĞUNU VE DOSTLUĞUNU KAZANMAK İÇİN YAŞIYORUM. SANA KAVUŞMAK VE HUZURUNA ÇIKMAK İÇİN YAŞIYORUM. YALVARIYORUM ALLAHIM YARDIM ET... SEN NE DERSEN O ALLAHIM, SEN BİLİRSİN ALLAHIM...
  Cevapla
 • Kaan 1 ay önce Şikayet Et
  Emekliye 5 bin sadece Ankara mı veriyor, diğer adaylar ne diyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Uzmanlar açıkladı! Türkiye'nin Filistin'de neler yaptığı ne zaman ortaya çıkacak?
BBC, Rusya'nın Ukrayna'daki kayıplarının 50 bini aştığını tespit etti