CHP'de seçim krizi sürüyor! Üyesi şikayet etti, Başiskele adayının adaylığı düşürüldü

CHP'nin Başiskele Belediye başkan adayı Anıl Acurman’ın adaylığı, bir CHP üyesinin itirazı sonucu İl Seçim Kurulu’nun kararıyla 'ilçe başkanlığı görevinden gereken zamanda istifa etmediği' gerekçesiyle oy birliğiyle düşürüldü.

GİRİŞ 28.02.2024 22:02 GÜNCELLEME 29.02.2024 10:23
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

CHP Genel Merkezi tarafından 12 Şubat’ta Başiskele Belediye başkan adayı olarak gösterilen ilçe başkanı Anıl Acurman, adaylık kararı sonrası ilçe başkanlığı görevinden istifa etti.

CHP ÜYESİ, ACURMAN'I ŞİKAYET ETTİ

İddiaya göre CHP üyesi M.D., Acurman’ın adaylık sürecinde istifa etmesine rağmen ilçe başkanı olarak görev yaptığı ve belgeleri ilçe başkanı sıfatıyla imzaladığı gerekçesiyle 26 Şubat’ta ilçe seçim kuruluna itirazda bulundu.

İtirazı değerlendiren Başiskele İlçe Seçim Kurulu, Acurman’ın ‘ilçe başkanlığı görevinden gereken zamanda istifa etmediği’ gerekçesiyle adaylığının düşürülmesine karar verdi. Acurman, M.D.'nin itiraz etme hakkı bulunmadığı ve ilçe başkanlığından istifa ederek bunun karar defterine işlendiği gerekçesiyle itiraz ederken, itirazı inceleyen İl Seçim Kurulu, 2 günün sonunda oy birliğiyle Acurman’ın adaylığının düşürülmesine karar verdi.

KENDİSİNE "KOMPLO" KURULDUĞUNU İDDİA ETTİ

Karar sonrası İl Başkanı Bülent Sarı ve partililerle birlikte Kocaeli Adliyesi önünde açıklama yapan Anıl Acurman, "Bugün bir kez daha öğrendik ki şaşıracak bir karanlıkta yaşıyoruz. Bir kez daha gördük ki Ulu Önderin Türk ulusuna en kıymetli mirası olarak bıraktığı demokrasimize kurşun sıkmak için pusularında bekleyen hainler var ama unutulmasın ki bizim işimiz karanlıkları aydınlatmak, bizim işimiz bu ulusun değerlerine uzanan hain elleri kırmak. Bugün Başiskele’deki güzel yürekli komşularımın demokratik haklarına yönelen saldırı, hukuk yoluyla defedilememiştir. Hukukun verdiği her karara saygılıyız ama arkasındaki komplo açık ve net şekilde ortadadır. Anıl Acurman’ı sahada 4 günde yarattığı rüzgardan daha fazlasını yaratırken, yeni adayımız için çalışırken göreceksiniz" dedi.

Kararın ardından CHP, ilçe için yeniden aday belirleyecek.

KAYNAK: DHA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 46
 • İzmitli 1 ay önce Şikayet Et
  Sen daha başvuru yapmayı beceremiyorsun, belediyeyi nasıl yöneteceksin.
  Cevapla
 • Pandora 1 ay önce Şikayet Et
  Her partinin içinde çürük elmalar vardır bunlarda gündem yaratır. Gelelim işbirliği konusuna biri Kürtçe Kuran-ı Kerim elinde sağlar kimi Kürtçe şarki söyler kimi de işbirliğine gider bunu adı siyaset. Tüm partiler bunu yapıyor son yirmi seneyi inceleyin.
  Cevapla
 • Gültepeli bjk 1 ay önce Şikayet Et
  Oo Bizans oyunlarını Türkiye'nin üstüne oynuyorlar chpkk,ve dem,lik kafalar içlerinde biri gider biri gelir oda Türkiye hainidir ortaklar
  Cevapla
 • Yok artık 1 ay önce Şikayet Et
  Mezvuat belli, ne komplosu. Sen kendine komplo kurmuşsun. Demek ki o makamları hak etmiyormuşsun.
  Cevapla
 • Gece kartalı 1 ay önce Şikayet Et
  Brütüs lerin en çok olduğu parti chp( cumhuriyet heykel partisi)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Teleferik faciasında yeni gelişme! Bakan Tunç duyurdu! CHP'li Başkan tutuklandı
Ürdün'den savaş açıklaması: Bölgesel bir savaşın alanı olmayacağız