Bir ilimizde İYİ Parti itiraz etti, AK Parti'nin oyları arttı!

Ordu'da büyükşehir belediye başkanlığı seçim sonuçlarına İyi Parti itiraz etti, oylar yeniden sayıldı. Sayım sonucunda sonuç değişmezken AK Parti'nin oyları arttı.

Bir ilimizde İYİ Parti itiraz etti, AK Parti'nin oyları arttı!
Bir ilimizde İYİ Parti itiraz etti, AK Parti'nin oyları arttı!
GİRİŞ 04.04.2024 21:04 GÜNCELLEME 04.04.2024 21:04
Bu Habere 50 Yorum Yapılmış

31 Mart yerel seçimlerinin ardından yurt genelinde birçok sonuca itiraz edildi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde de İyi Parti'nin itirazı sonrası oylar yeniden sayıldı.

Seçim sonuçlarınaa göre; başkanlığı AK Parti adayı Mehmet Hilmi Güler kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre; Mehmet Hilmi Güler 177 bin 441, İyi Parti adayı Enver Yılmaz ise 160 bin 479 oy aldı.

AK PARTİ'NİN OYU ARTTI

İtiraz edilen bu sonucun ardından sandıkların yeniden sayılması ile ilginç bir olay gerçekleşti. AK Parti ve İyi Parti avukatları ile parti yöneticilerinin huzurunda yapılan sayımlarda İyi Parti'nin oyu artmazken AK Parti’nin oyunda artış gözlendi.

Tüm ilçelerde yapılan sayımlarda sonucun değişmemesi üzerine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler açıklama yaptı.

Güler, "Ordu halkının sandıkta gösterdiği iradeyi çalabileceğini zanneden, seçim sürecinde asılsız tüm yalanları tarafımızca çürütülen, kendisi ile alakalı sormuş olduğumuz sorulara hala cevap veremeyen malum şahıs yine kaybetti. 19 ilçemizin tamamında yaptığı itirazlar neticesinde kendi parti avukatlarının da gözetiminde yapılan incelemeler ve sayımlar karara bağlanmıştır. Hiçbir söylemi ve açıklaması dün olduğu gibi bugün de gerçeği yansıtmayan malum şahsın seçimde aldığı yenilgiyi hazmedememesi sebebi ile Ordu'da sandık kurulu kararlarına karşı yaptığı tüm itirazlar, İlçe Seçim Kurulları tarafından tek tek, büyük bir titizlikle, şeffaflıkla ve tarafsızlıkla incelenmiştir" dedi.

"Yapmış oldukları itirazların soyut, hukuki dayanaktan yoksun, gerçek dışı ve düzmece olduğu 19 ilçemizin 19'unda da ayrı ayrı tespit edilmiştir" diyen Güler, şu ifadeleri kullandı:

"Şu aşama itibarıyla gerek sandık kurullarının gerekse de sandık sonuçlarının hukuki sıhhatini ve seçim sonuçlarını etkileyecek herhangi bir hukuk dışı işlem yahut eksikliğinin olmadığını siz değerli hemşehrilerimiz ile paylaşmak isteriz. Özellikle sandık kurulları tarafından İlçe Seçim Kurulu’na teslim edilen tutanaklarda herhangi bir hukuk dışı tahribat yahut hukuka aykırı bir işlem bulunmamaktadır. Orduluların demokratik tercihleri ve teveccühleri büyük bir özveri ile hukuk dairesinde korunmuştur. Asılsız ve yersiz iddialarla, düzmece evraklarla ve açıklamalarla Orduluların iradesini bertaraf etmek isteyenler amaçlarına ulaşamamışlardır. Hayırlı olsun Ordu."

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 50
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Her itiraz edilen yerde Ak Partinin oyları artıyor. Organize bir şekilde oy hırsızlığı yapılmış gibi görünüyor. İşin içinde fetö ve pkk varsa olmayacak şey değil yani.
  Cevapla
 • Mesut 1 ay önce Şikayet Et
  Sandıklardagerçek ak partili yok hep devşimeler olduğu için sonuç normal çünkü sandığa sahip çıkan yok amaç kaleyi içten fetetmek onuda başardılar REİS artık çevredeki dal kavukları gönder yoksa sonun hüsran olur
  Cevapla
 • Zonguldaklı 1 ay önce Şikayet Et
  Aha da oldu. Şimdi seçin birincisi olmuştur.
  Cevapla
 • cahit 1 ay önce Şikayet Et
  Artık bırakın bu işleri vay yeniden sayılsın vay tekrarlansın masraf masraf üstüne israf israf üstüne
  Cevapla
 • Ramazan 1 ay önce Şikayet Et
  Sandık görevlileri ne iş yapıyor. Adamlar itiraz etmese bilemeyeceğiz. Ya kaybetmiş olsaydık. İtiraz etmeseydik oylar çöpe
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Katil siyonistler sinagogda Filistinli çocuğun kuklasını sallandırdı! Skandal görüntüler
Ağır darbe yiyen İsrail, hıncını oradan çıkardı! ‘Necmeddin Erbakan’ ayrıntısı