AK Parti sahaya iniyor: Erdoğan'a rapor sunulacak

Yerel seçimlerde istediği sonuçları alamayan AK Parti, 81 ilde sahaya inecek. Vatandaşın neden oy vermediğine yönelik anket yapılacak, hazırlanan rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorulacak.

GİRİŞ 06.04.2024 13:12 GÜNCELLEME 06.04.2024 13:33
Bu Habere 314 Yorum Yapılmış

Türkiye bir yerel seçimi daha geride bıraktı. Sonuçlara göre, CHP birinci parti olarak çıktı; AK Parti istediği sonucu alamadı.

Partisini ayağa kaldırmak için vakit kaybetmeden harekete geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK'sını topladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda seçim sonuçlarının nedenlerinin araştırılması için bir kurul oluşturulması talimatını verdi.

81 İLDE SAHAYA İNİLECEK

Erdoğan ayrıca, kısa sürede bir rapor hazırlanıp kendisine sunulmasını istedi.

Bu doğrultuda yeniden 81 ilde sahaya inecek olan AK Parti, büyükşehir, il, ilçe ve belde fark etmeksizin buralarda seçmenin kendisine neden oy vermediğine dair yaklaşık 40 soruluk bir anket çalışması yürütecek.

Vatandaşlara, 'Ne beklentiniz var?', 'AK Parti belediyesinden memnun muydunuz?', 'Neden sandığa gitmediniz?' gibi sorular sorulacak.

Daha sonra anketler çalışma kurullarında değerlendirilip, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.

"ÖZ ELEŞTİRİMİZİ CESARETLE YAPACAĞIZ"

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yaptığı balkon konuşmasında "Öz eleştiri" vurgusu yaparak seçim sonuçlarını enine boyuna değerlendireceklerinin mesajını vermişti.

Erdoğan açıklamasında "Partimizin organlarında mahalli idareler seçimlerinin neticelerini açık yüreklilikle değerlendireceğiz, öz eleştirimizi cesaretle yapacağız. Her zaman demokrasinin, sandığın tarafında yer aldık. Bugün de aynı sorumluluk duygusuyla hareket ediyor, milletin iradesinin üzerinde güç tanımıyoruz. Milletin sandıkta verdiği mesajları en isabetli, en objektif şekilde akıl ve vicdan terazimizde tartarak gerekli adımları mutlaka atacağız" demişti.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 314
 • Analist 1 ay önce Şikayet Et
  Burada yapılan yorumlar yüzde 99 doğru tespitler. Saha burada işte.. Burada yazılanlar analiz edilse ankete gerek yok.. Halk sesini buradan duyuror... Anlayana..
  Cevapla
 • Tolga 1 ay önce Şikayet Et
  Sebepte belli, sonuçta ortada, yapılması gerkenler yapılacağı yerde birileri sahaya inecekmiş, bu kafayla bu iş bitmiştir, geçmiş olsun!
  Cevapla
 • gerçekçi 1 ay önce Şikayet Et
  sahaya inmeye getek siriyelilerin midafirligi bitsin artık. Birde kamu kurumlarında nakil ve benzeri işlerden millet vekili bakan ve il başkanları talimatları son bulsun. bu kadari yeter.
  Cevapla
 • Osman 1 ay önce Şikayet Et
  Halkın istemediği insanları millet vekili olarak ilk sıralara konması mesela konya Tahir akyürek
  Cevapla
 • Memduh 1 ay önce Şikayet Et
  İnse ne olacak doktor reçeteyi yazmış ilaç alınacak. İlaç da emekli ne kıvırıp duruyorsunuz
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  seçim işlerinden kim sorumluysa il başkanları dahil değişim şart
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk Savunma Sanayii göz kamaştırıyor!
1 TL’ye satılık ev: Ticaret Bakanlığı harekete geçti