İstanbul’da İmamoğlu’nun düzenlediği organizasyona Özgür Özel davet edilmedi

İBB Başkanı İmamoğlu, CHP’nin önemli isimleriyle İstanbul'da bir araya gelecek. Genel merkeze davetiye gönderilmezken, İmamoğlu'nun bu organizasyonu Özgür Özel'e karşı yaptığı vurgulanıyor.

GİRİŞ 18.05.2024 15:22 GÜNCELLEME 18.05.2024 15:22
Bu Habere 78 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin A takımı ve İstanbul milletvekillerini 22 Mayıs'ta şehrin yeni belediye başkanlarıyla bir araya getirecek. Son zamanlarda ön plana çıkan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in davet edilmediği organizasyon, İBB Başkanının genel merkeze mesajı olarak yorumlandı.

22 Mayıs’ta gerçekleştirilecek toplantının gündemi yerel seçim değerlendirmesi ve gelecek döneme ilişkin projeler. Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, CHP içinde dikkat çeken söz konusu toplantı davet ve davetlileri ile beraber senaryoları da beraberinde getirdi. 

İmamoğlu'nun bu organizasyonu son dönemlerde ön plana çıkan Özel'e karşı yapılmış atak olarak yankılandı. Öğrenilenlere göre; CHP liderinin davet edilmediği organizasyona 60 kişilik Parti Meclisi (PM), 22 kişilik Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK), tüm üyeleriyle İstanbul milletvekilleri davet edildi.

ÖZGÜR ÖZEL’İN ÖNE ÇIKMASINA CEVAP MI?

İmamoğlu tarafından davetlilere davetiye gönderilirken, ilgili kişilerin sekreteryasına da bilgi verildi. Ayrıca İmamoğlu'nun buna benzer bir etkinliği Kemal Kılıçdaroğlu zamanında da yaptığı kaydedildi. Kurultay sonrası CHP’de eş genel başkan gibi davranan İmamoğlu, İstanbul vekilleri, PM üyelerini yeni belediye başkanlarıyla tanıştıracak.

TBB KULİSİ DE YAPACAK

İmamoğlu'nun bu tanıştırmada hedefinin yönetim ile belediye başkanları arasındaki diyaloğu artırmak olduğu aktarılıyor. İmamoğlu'nun bu doğrultuda hedefinin Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) seçimi olduğu belirtildi. 

İmamoğlu vekillerle görüşerek kamuoyu oluşturmak istiyor.

 

KAYNAK: YENİŞAFAK
Ahmet Aydemir Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ahmet Aydemir

Editör Hakkında

İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, 'Gazetecilik’ bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe ilk adımını 2014'te attı. Profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere gündem, dünya, ekonomi ve spor kategorilerinde birçok haber hazırladı. Ahmet Aydemir, meslek hayatını Haber7.com'da aktif olarak sürdürüyor.
YORUMLAR 78
 • Hasssoo 1 ay önce Şikayet Et
  Gavuroglu gavurlugunu yapmaya devam ediyor
  Cevapla
 • Sirius 1 ay önce Şikayet Et
  İğrenç biri
  Cevapla
 • Lider 1 ay önce Şikayet Et
  Kim cesaretli ve akılica hareket ediyorsa ve kişinin çıkarı değil milletin menfaati doğrultusunda karar alıyorsa lider o olur. Malesef vatansever olarak ortaya çıkan belirli kesimler çıkmış piyasa bu tipler milletimize baya zarar verdi ve vermeye devam ediyorlar bunlar ayiklansaydi ülke olarak biraz refaha kavusabilirdik.
  Cevapla
 • 1453 1 ay önce Şikayet Et
  Devletin bunların eline geçerse tarihten siliniriz, ALLAH CC korusun !..
  Cevapla
 • Birtan Demir 1 ay önce Şikayet Et
  Sizden kurtardılar bu vatanı zamanında halâ çıkıp konuşuyorsun ya
  Cevapla
 • Yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  Devleti bunların dedeleri kurdu sen onlarin sayesinde yaşıyorsun.
  Cevapla
 • Vatan 37 1 ay önce Şikayet Et
  CHP nin alışık olmadığı iktidarla diyaloğa karşı yapılan bir program olmalı ki özel davet edilmemiş. İmamoğlu chp'nin kalbine saplanmış bir hançerdir.
  Cevapla
 • Adalet 1 ay önce Şikayet Et
  Beğenmedim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ekrem İmamoğlu yanıtı: Görüşme yalan
Tacikistan'da başörtülü kadınları hastaneye almadılar! Skandal görüntüler