Ömer Çelik'ten son dakika açıklamaları!

Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Çelik, partisinin MKYK toplantısı sonrası gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 22.05.2024 16:38 GÜNCELLEME 22.05.2024 20:26
Bu Habere 50 Yorum Yapılmış

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşti.

MKYK toplantısında, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in ekonomi ve eğitim başlıklarında birer sunum gerçekleştirdiği öğrenildi.
 

Toplantı sonrası açıklama yapan Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İran cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin ölümünün ardından taziye dileklerini yineledi.

'SEFERBERLİK HALİ' DÜZENLEMESİ

Resmi Gazete'de yayınlanan ve sosyal medyada gündem olan Seferberlik Hali Düzenlenmesine ilişkin de konuşan Çelik, tüzüğün 1990 yılında hayata geçtiğini dile getirip "Değişen koşullarda belgelerin güncellenmesi gerekir." ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin 'başıboş' köpek düzenlenmesine yönelik sorusuna da cevap veren Çelik, "Bu adı üstünde taslak. Toplumda zıt talepler var. Henüz üzerinde çalışılıyor. Önümüzdeki hafta Meclis'e gelmesi planlanıyor. Çalışma henüz tamamlanmadı." dedi.
 

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları şu şekilde;

İran'a taziyelerimizi sunuyoruz. Bu zor günlerinde kardeş İran'ın yanındayız. Kaza yerini Akıncı İHA tespit etti. Akıncı İHA zorlu koşullarda bir uçuş gerçekleştirdi.

UCM'NİN NETANYAHU TALEBİ

Netanyahu'nun tutuklanması için karar talebi önemlidir. Bu talep Netanyahu ve bakanları doğrudan savaş suçlarından sorumludurlar. Burada umarız ki mahkemenin ön yargılama dairesi talebe uygun karşılık verir ve tarihin doğru yerinde durmak adına tutuklanma kararı çıkar. Başsavcı kararındaki nitelikli değerlendirmeler de çok önemli.

Sivillerin aç bırakılması, kasten eylemlerde bulunulmasının altını çiziyor, savaş suçu işlendiğini ifade ediyor. Bütün eylemlerin Netanyahu'nun ve hükümeti tarafından gerçekleştirildiğini görüyoruz. Gecikmiş bir talep de olsa bizim için olumludur.

3 ÜLKENİN FİLİSTİN'İ TANIMA KARARI

Diğer önemli gelişme İspanya, Norveç ve İrlanda'nın Filistin'i devlet olarak tanıyacak olduklarını duyurmasıdır. Bu ülkelerle sınırlı kalmamalıdır. İspanya tutumunu değiştirmedi, bir kez daha İspanya'ya teşekkür ediyoruz. Umarız bu Avrupa'nın temel duruşu olur. Bu ülkeler tarihin doğru tarafında  durduklarını göstermiştir.

Bunlar olurken ABD'den duymamız gereken sesleri duyamıyoruz. Hiroşima ve Nagazaki'yi örnek göstererek yaptığı açıklama korkunçtur.

İsrail'in soykırım yaptığını söylemeyi suç haline getirmeye çalışıyorlar. Bu kafayla gidilirse düşünürleri mahkum edebilecekler. Öğrencileri antisemitik olarak yargılamaya yol açacaklar. Netanyahu hükümeti dünyadaki Yahudilerin duruşunu da gölgeleyen bir tutum sergiliyor.

İsrail'in kendini savunma hakkı var deniyor ama bir ülkenin kendini savunma hakkı cinayet işleme hakkı anlamına gelmez. Başka ülkelere saldırma şeklindeki cinayetin hafifletici sebebi olamaz. Netanyahu hükümetinin insanlık adına mahkum edilmelidir.

BAŞIBOŞ KÖPEK DÜZENLEMESİ

Bu adı üstünde taslak. Toplumda zıt talepler var. Henüz üzerinde çalışılıyor. Önümüzdeki hafta Meclis'e gelmesi planlanıyor. Çalışma henüz tamamlanmadı.

"AK PARTİ'DE DEĞİŞİM OLAĞANÜSTÜ BİR DURUM DEĞİL"

Bir değişim sürecinin başlangıcı yorumlarını gördüm. AK Parti'de değişim olağanüstü durum değil. Sürekli değişim içinde olan partiyiz.

Bazı yerlerde değiştirme bazı yerlerde görev değişimi olacak. Bugün yarın da başka illerle ilgili tasarruf olacak.

'SEFERBERLİK HALİ' DÜZENLEMESİ

Tüzük kaldırılıp yönetmenliiğe çevrilince gündem oldu. Bu da olağan bir gündem. Seferberlik tüzüğü 1990 yılında hayata geçmişti. Bizim 2011 yılından itibaren değişen savaş koşulları ve teknolojileri etrafında bu tip belgelerin güncellenmesi gerekiyor.

Burada stratekjik olan şudur. Savaş durumunda bütün milli güç unsurlarının TSK'ya destek verecek şekilde koordine edilmesi esastır.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 50
 • Hüseyin- 3 hafta önce Şikayet Et
  DUYDUK DUYMADIK DEMEYIN bizimkileri sokak köpekleri üzerine calisiyorlar mis .Aman iki ayakli köpeklerede care bulun
  Cevapla
 • Bünyamin Öztürk 3 hafta önce Şikayet Et
  Köpek konusunda toplumda zıt talepler var dediği, ruh hastası köpek severler. Onları da toplumdan sayıyor. Bunlar da ayrı bir ruh hastası. Bu sorunu çözemezler. Köpek yüzünden seçim kaybeden ilk parti olacak enayiler. Gerçi bunlar da artık bıktı. Defolup gidelim diye bakıyorlar.
  Cevapla
 • Çünkü 3 hafta önce Şikayet Et
  AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşti. Emeklinin durumu gündeme damga vurdu.
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Köpekler insanları parçalıyor hala ne zıt talebi buda bi akıl tutulması hali herhalde
  Cevapla
 • Omar 3 hafta önce Şikayet Et
  Emekliye müjde vermeyi unutmuş anlaşılan..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail'e bir milyar dolar yardım yapan Pepsi ile katliam sevinci dansı
Ortalığı karıştıran iddiaya TFF'den cevap geldi!