Erdoğan dünya liderlerine seslenecek: Gündem Gazze'deki katliam

G7 ülkeleri İtalya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek zirvede bir araya gelecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın zirveye özel davetli olarak katılacak.

GİRİŞ 13.06.2024 11:02 GÜNCELLEME 13.06.2024 11:02
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

İsrail'in Gazze'deki katliamı, Rusya-Ukrayna savaşı ve ekonomik iş birliği konuları başta olmak üzere küresel siyasetin nabzı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı G7 Liderler Zirvesi'nde atacak.

G7 Liderler Zirvesi'ne 13-15 Haziran tarihleri arasında İtalya'nın Bari şehri ev sahipliği yapacak.

ERDOĞAN ÖZEL DAVETLİ 

Zirveye, İtalya'nın yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa, Almanya, Japonya ve Kanada liderleri katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan zirvede özel davetli olarak yer alacak.

Erdoğan, dünya liderleriyle birlikte yarın yüksek düzeyli zirve oturumuna katılacak.
Konuşmasında öncelikli gündem 'Gazze' olacak.

GAZZE'DEKİ KATLİAMA DİKKAT ÇEKECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de kalıcı ateşkesin sağlanması adına Türkiye'nin yürüttüğü diplomasiyi ve yapılan insani yardımları anlatacak. Erdoğan İsrail'in 8 aydır Gazze'de gerçekleştirdiği katliama dünyanın nasıl sessiz kaldığına dikkatleri çekecek.

G7 Liderler Zirvesi'nde, Rusya-Ukrayna savaşının yol açtığı küresel meseleler de ele alınacak.

Uluslararası enerji ve gıda sektörlerinde yaşanan sorunlara mercek tutulacak. Sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik iş birliği konuları da gündemde olacak.

KAYNAK: TRT HABER
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 31
 • Kul insan 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın Cumhurbaşkanım, Allah cc razı olsun. Şuan zalim küfür devletleri İslam'a Müslümanlara Türkiye'ye karşı savaşıyor. Savaş başladı. Savaş zamanında az konuşmak gerek. Savaş hiledir. Devlet hükümet efelik yapmasın Milletçe savaş düzenini alalım. Amerika İsrail İngiltere varlığı yok edilmelidir. Para ticaret çıkar ile bizi dünyayı bağladılar. Hatay'a saldıracaklar imansızlar.
  Cevapla
 • Hüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar kıyamet yaklaşıyor. Cehenneme gitmek isteyenler, şimdilik bu sacakla idare etsin... çünkü Cehennem çoook daha sıcak. Yok ben Cehennem de yanmak istemiyorum diyorsanız... ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHA İMAN EDİP TEVBE EDİP TESLİM OLUP KURANI KERİME GÖRE YAŞAYIN.ALLAHIN İZNİYLE VE YARDIMIYLA Cehennem azabından KURTULURSUNUZ. CENNETTE MUTLULUK VE HUZUR İÇİNDE YAŞARSINIZ.
  Cevapla
 • Dürüst değilsiniz 1 ay önce Şikayet Et
  Gündem gazze değil artık. İsrail onu çoktan geçti. Israilde gündem Suriye ve Türkiye topraklarını almak. Müslüman böyle aylak aylak bakarsa bu pek zor olmayacak. 30sene sürmez suriyenin kuzeyi ve Türkiye'nin yarısı israil toprağı olur. Müslüman liderler yine amerikanın verdiği görev gereği ''KAHROLSUN İSRAİL'' mitingleri düzenler. İİT teşkilatı bildiri yayınlar. Bol bol kınama yaparlar
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Kör, sağır,dilsiz kesilmiş bir topluluğa ne anlatırsan anlat,onlar birbirinin dostlarıdir.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kanal7 Medya Grubu Yönetiminden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 30. yıl ziyareti!
Küresel yazılım sorunu nedeniyle oluşan hava trafiği yoğunluğu kaydedildi