CHP ve İYİ Parti arasında 'savaş' çıktı! Canlı yayındaki olay sözler ortalığı karıştırdı..

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın'ın 'Biz istesek bugün İYİ Parti'den en az 10 milletvekili CHP'ye gelir. Ama bizim derdimiz skor yapmak değil.' çıkışı İYİ Parti ile gerilime neden oldu. Günaydın'ın sözlerine İYİ Parti'den tepki yağdı.

GİRİŞ 15.06.2024 12:14 GÜNCELLEME 15.06.2024 13:09
Bu Habere 81 Yorum Yapılmış

CHP ile İYİ Parti arasında tansiyon bir kez daha yükseldi. CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın'ın katıldığı bir porgramda "Biz istesek bugün İYİ Parti'den en az 10 milletvekili CHP'ye gelir. Ama bizim derdimiz skor yapmak değil." sözleri gerilime neden oldu. Günaydın'a İYİ Parti cephesinden peş peşe tepkiler geldi.

İYİ PARTİ'DEN TEPKİ: BU NEZAKETTEN YOKSUN AÇIKLAMALARI KINIYORUM

CHP'li Günaydın'ın açıklamalarına İYİ Parti cephesinden ise tepki gecikmedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Buğra Kavuncu, "CHP'nin bir grup başkanvekilinin yaptığı 'İstesek İYİ Parti'den en az 10 vekil CHP'ye gelir ama biz skor peşinde değiliz' açıklaması ne siyasi etiğe ne de nezakete sığar. Millet iradesini siyasi bir şımarıklığa yormak en başta o iradeye zarar vermek anlamına gelir. Türkiye yıllardır kibirden, egodan ve nobranlıktan çekerken aynı alışkanlığın burada da görülmesi endişe vericidir. Bu nezaketten yoksun açıklamaları kınıyorum." dedi.

"SİYASET BİRAZ DA EDEPTİR, NEZAKETTİR"

Günaydın'ın açıklamalarına bir tepki de İYİ Parti Teşkilat Başkanı Hasan Toktaş'tan geldi. Günaydın'ın açıklamasına "Siyaset sadece skor yapmak değildir, biraz da edeptir, biraz da nezakettir" diyerek gönderme yapan Toktaş, şu ifadeleri kullandı:

Doğrudur. Siyaset sadece skor yapmak değildir, biraz da edeptir, biraz da nezakettir ve aslında memleket ülküsüdür. Güç zehirlenmesine kapıldıkça siz, siyasi nezaketi elden bırakıyorsunuz sayın Gökhan Günaydın. Bu açıklamanızı esefle kınıyorum.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 81
 • Eren 1 ay önce Şikayet Et
  6 lı masanın PKK işbirlikçileri neden kavga ediyorsunuz???? Siz zaten birlikte değil misiniz???
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  beter olun birbirinizden bulun inşallah
  Cevapla
 • Ramazan Bozanli 1 ay önce Şikayet Et
  Boş laflar bunlar,CHP doğru söylüyor belki on dan fazla vekil glder CHP ye, çünkü iyi parti ilke ve dava partisi değil, çıkar gruplarının toplandığı bir parti , çıkar bitti ortaklık bitti,CHP belediye lerinde ballı ihaleler,dalre başkanlıkları olmayınca kim ne yapsın iyi partiyi
  Cevapla
 • Sevdamız vatan 1 ay önce Şikayet Et
  SaĞ da ABD malı SoP da ABD malı. Günümüz cemaat tarikat yapıları da ABD nin İsrail'in malı . Topu İsrail kölesi. Milleti de ekonomi bahanesiyle bigax8ndan yakalamış kandırmaya çalışıyorlar. Uyani n biz tümünden uzak Allah rızası peşinde vatan millet sevdalısı hâk peşinde ABD ye aykırıyız. Gerisi teferruat.
  Cevapla
 • Hasan 1 ay önce Şikayet Et
  Sen kimin malısın vatansız fitneci
  Cevapla
 • Bahadır 1 ay önce Şikayet Et
  Hiç de zorunuza gitmesin ağalar, zamanında 15 vekili satın alırken bunları düşünecektiniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Resmen açıkladı! Biden yarıştan çekilecek mi?
İşte Hacıosmanoğlu'nun yapacağı ilk icraat! Tartışılan kural değişiyor