CHP’li belediyenin sosyal tesislerde içki satış kararıyla ilgili AK Parti’den kritik karar

Yerel seçimde CHP’nin ele geçirdiği Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesislerinde alkol satış kararı alınmasına karşı AK Parti harekete geçti.

GİRİŞ 19.06.2024 15:12 GÜNCELLEME 19.06.2024 16:23
Bu Habere 188 Yorum Yapılmış

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den CHP’ye geçen Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde yeni yönetimin içkili icraatı tepki toplamaya devam ediyor.

Sağlığa zararı bütün tıp otoritelerince tescillenen alkolü, belediyenin işlettiği 5 sosyal tesiste satışını yapma kararı alan CHP’li belediye mahkemelik oluyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin alkol satış kararını yargıya taşıyacaklarını söyledi.

AK Parti’nin bayramlaşma merasiminde konuşan Zeybekci, CHP’li Bülent Nuri Çavuşoğlu’nu eleştirerek, “Geldiklerinde ilk icraatlarına baktığımız zaman şehrin en önemli meselesini çözmek üzere aldıkları karara baktığımızda Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ait işletmelerde içki kararları aldılar. Bu şehrin böyle bir şeye ihtiyacı yok.” ifadelerini kullandı.

Zeybekci, şöyle konuştu:

“Denizli’de özel sektöre ait olan işletmelerde, restoranlarda, diledikleri her yerde insanlar zaten serbestçe içkilerini içiyorlar, ne yapıyorlarsa yapıyorlar. Benim vatandaşım, Denizlili hemşerim belediye tesisine gittiğinde, ‘Orası belediyenin yeri, burası güvenlidir, burası ucuzdur, burası sağlıklıdır, burası bütün Denizli’nindir’ diye oraya gider. Ama oraya gidip de oturduğunda, yan tarafta iki kadeh içtikten sonra zıvanadan çıkan bir insanla muhatap olmak istemez benim vatandaşım. Böyle bir şeye ihtiyaç yok. Belediye kanununun onlara vermiş olduğu yetkiyle böyle bir karar almamaları gerekiyordu, aldılar. Biz de AK Parti olarak bununla ilgili hukuki süreci derhal başlatacağız.”

5 BELEDİYE TESİSİNDE İÇKİ SATACAKLAR

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan genel kurul toplantısının ilkini gerçekleştirerek içki kararlarına imza atmıştı. Belediye hizmet binasındaki toplantıda CHP Grubu, belediye iştiraki BELTAŞ’ın işlettiği kafe ve restoranların bazılarında alkol servisi yapılması için önerge vermişti. Önerge, Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluğu oluşturan CHP’li üyelerin desteğiyle, oy çokluğuyla kabul edilmişti.

Belediye iştiraki BELTAŞ’a bağlı 5 tesis için “içkili yer bölgesi” kararı alınmıştı. BELTAŞ’ın işlettiği Beyaz Kafe, Sosyal Tesis, Hayat Kafe, Butik Kafe ve Değirmen Kafe’de alkol satışı yapılması kararlaştırılmıştı.

İlgili komisyona sevk edilen karara göre 5 sosyal tesiste içkili yer bölgesi belirlenerek istenildiği takdirde müşterilere alkol servisi yapılmasının önü açılmıştı.

Haber7, skandal girişimi 15 Mayıs’ta “AK Parti'den CHP'ye geçen belediyede içki skandalı! İlk icraat, sosyal tesislere alkol” başlıklı haberiyle kamuoyu gündemine taşımıştı.

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 188
 • Mücahit goren 4 hafta önce Şikayet Et
  Cennette cehennemde boşuna yaratılmadı ALLAH vaadinden dönmez geliyor gelmekte olan
  Cevapla
 • Erkan ceylan 4 hafta önce Şikayet Et
  Hakedilen cevap
  Cevapla
 • Ali Ulu 4 hafta önce Şikayet Et
  Ya sizin gibi iki kadeh içki içmeden zıvanadan çıkanlar ? İsteyen içer , istemeyen de içmez, zorla mı gırtlağınızdan aşağı boşaltıyorlar içkiyi ? Ayrıca alkol değil , içki onun adı. Alkol eczanede satılır.
  Cevapla
 • Mücahit goren 4 hafta önce Şikayet Et
  Yahu bu ülkede 20 yıl öncesi çocuklarımız başörtüsü ile okuyabiliyorlarmiydi namaz kılanlar fislenmiyorlarmiydi mescitler kapatilmiyorlarmiydi kuran okuyana nasıl baktıklarını unuttunuzmu kimse kimseye karışmıyor bu ülkede karisanlarinda kimler olduğunu zaten biliyorsunuz
  Cevapla
 • Hakkı Mollaoğlu 4 hafta önce Şikayet Et
  Nedir bu yahu,hani insanların yaşam tarzına karsilmiyacakti, bu ne yahu, isteyen içer, istemeyen içmez,ben kendim içki içmeyen biri olarak, tabi ki içki sağlığa zararlıdır bunu biliyorum, fakat zararı içene, içmeyene ne oluyor, bırakın artık böyle şeyleri,madem içki içilmesine karşı iseniz, çıkartın bir yasa veyahutta kanun ve içkiyi tamamen yasaklayın bitsin gitsin bu iş.
  Cevapla
 • Faruk 4 hafta önce Şikayet Et
  Tamamen yasaklarsa maaşları neyin vergisiyle ödeyecekler şişenin %60 vergi zaten içenle masaya oturmadan dahaçok içiyorlar sonrada hesabı içene yıkıp kalkıp gidiyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Moody's, Türkiye'nin kredi notunu yükseltti
Küresel yazılım krizinin ardından uzmanlar uyardı! Dünyayı bekleyen tehlike...