Saadet Partisi'nin son toplantısında yeni genel başkan belli oldu, sürpriz isim öne çıktı

Saadet Partisi'nde beklenilenin aksine Birol Aydın’ın değil, Kayseri Millervekili Mahmut Arıkan’ın genel merkez tarafından aday gösterileceği öne sürüldü.

GİRİŞ 22.06.2024 12:16 GÜNCELLEME 22.06.2024 12:23
Bu Habere 118 Yorum Yapılmış

Saadet Partisi’nde genel başkanlık yarışında sona gelindi. 30 Haziran’da düzenlenecek kongre öncesi 6 ismin öne çıktığı SP’de, genel merkez tek adayla kongreye girmek istiyor. 83 yaşındaki Temel Karamollaoğlu’nun sağlık sorunları gerekçesiyle görevi bırakacağını açıklamasının ardından İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Ankara Milletvekili Mesut Doğan, Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, Genel Başkan Yardımcıları Fatih Aydın ve Ömer Abdullah Ayhan’ın ismi öne çıkmıştı. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Selman Esmerer de genel başkanlık için adaylığını açıklamıştı. Saadet Partisi’nin CHP güdümünde politikalar üretmesinden rahatsız olan “Haymana Mutabakatı” adlı muhalif oluşumun aday çıkarıp çıkarmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

BEKLENTİ BİROL AYDIN'DI... GENEL MERKEZ'DEN FARKLI TAVIR

Kulislerde Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın’ın ağır bastığı ve genel merkez tarafından tek aday olarak kongreye gideceği konuşuluyordu.

Birol Aydın

Temel Karamollaoğlu liderliğinde toplanan Yüksek İstişare Kurulu (YİK), 21 Haziran Cuma günü genel başkan adayını belirlemek üzere toplandı. Karamollaoğlu’nun 24 Haziran Pazartesi günü genel merkezin yeni lider adayını açıklaması beklenirken, belirlenen isimle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Anadolu Yayıncılar Federasyon Genel Başkanı Sinan Burhan, beklenilenin aksine Birol Aydın’ın değil, Kayseri Millervekili Mahmut Arıkan’ın aday gösterileceğini öne sürdü.

Mahmut Arıkan

TV100’de katıldığı programda edindiği kulis bilgisini paylaşan Sinan Burhan, şunları söyledi:

“Bugün yüksek istişare kurulu toplantısı yapıldı. Pazartesi günü genel başkanı açıklayacaklar. Tek adayla gidecekler. Benim almış olduğum bilgilere göre genel başkan adayı olarak Mahmut Arıkan’da karar kılındığı söyleniyor.”

Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 118
 • TÜRKİYEM 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu güzelim partiyi garamulla CHP nin yedeği haline getirdi. Bitmiş bir şeyin başına kim getirilirse getirilsin BOŞ.
  Cevapla
 • Servet akıncı 3 hafta önce Şikayet Et
  Yeni bir kukla arayışları devam eder. VE sıfırı tüketip kapıya kilidi asarlar
  Cevapla
 • Görgün Yalaz 3 hafta önce Şikayet Et
  Kemal kılıçtaroğlu yakışır bence posteri asmıştınız
  Cevapla
 • Bnymn 3 hafta önce Şikayet Et
  Aslında boşa genel başkan arıyorlar mücahit kemal kılıştaroğlunu getirsinler adam zaten boşta canı sıkılıyor,
  Cevapla
 • TRT izleyen KÖYLÜ 3 hafta önce Şikayet Et
  Bizim için fark etmez, eğerki eski milli görüş düşüncesine dönmezler ve İSLAM, KURAN,PEYGAMBER düşmanı CHPKK ile devam ederlerse, isterlerse bütün vekilleri eşbaşkanlıkla görev alsın memlekete zerre faydaları olmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Emekliler için yeni duyuru! İl il indirim yapan kurum ve kuruluşlar
Gazzeli kızın korkusu yürekleri dağladı