Asker ilk kez Bakanlar Kurulunda

Asker, yarın Bakanlar Kuruluna terörle brifing verilecek. Tarihte ilk kez bir Genelkurmay Başkanı'nı ağırlayacak salonda özel düzenlemeye gidildi.

Asker ilk kez Bakanlar Kurulunda
Asker ilk kez Bakanlar Kurulunda
GİRİŞ 26.10.2008 09:42 GÜNCELLEME 26.10.2008 09:42
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, cuma günü yapılan Genelkurmay Başkanlığındaki bilgilendirme toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürütmekte olduğu iç güvenlik harekatına ilişkin Bakanlar Kurulunda brifing verilmesinin Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ tarafından teklif edildiğini, teklifin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildiğini açıklamıştı.

Tuğgeneral Gürak, brifingde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ'un da bulunacağını bildirmişti.

Org. Başbuğ'a 2 numaralı koltuk

Bülent AYDEMİR'in haberi

Tarihte ilk kez bir Genelkurmay Başkanı'nı ağırlayacak Bakanlar Kurulu için özel düzenlemeye gidildi. Kabineye terörle mücadele brifingi verecek olan Org. İlker Başbuğ toplantıda Başbakan Erdoğan'ın hemen sağında iki numaralı koltuğa oturacak. Fiziki şartları daha uygun olduğu için toplantı Başbakanlık yeni binada yapılacak. Özel gündemli bu toplantının ana temasını Bayraktepe olayı, terör örgütünün son durumu ve Genelkurmay'ın bu konuda yürüttüğü soruşturma oluşturacak. 8 Mayıs 2008 tarihinde yapılan değişiklikle Cumhurbaşkanı tarafından uygun bulunan Başkent protokol listesine göre Başbakan'dan sonra gelen Genelkurmay Bakanı'na, Bakanlar Kurulu salonunda Başbakan Tayyip Erdoğan'ın hemen sağında iki numaralı koltuk ayrıldı. Genelkurmay Başkanı'nın oturacağı bölüme "Orgeneral İlker Başbuğ" isimliği hazırlandı. Genelkurmay 2. Başkan Orgeneral Hasan Iğsız da protokol sırasına göre masadaki yerini alacak. Toplantı teknik alt yapısı daha uygun olduğu için Başbakanlık merkez bina yerine Başbakanlık yeni binada yapılacak.

KAYNAK: AA-SABAH
YORUMLAR 9
 • turgut balat 15 yıl önce Şikayet Et
  sayın başbakanım. bunuda beyenmeğenler var ama onlar halt etmiş allah sizi başımızdan eksit etmesin
  Cevapla
 • meli senol 15 yıl önce Şikayet Et
  yorum. tamam işte bi elinizi atmadiiyniz orasi kalmişti oda tamam başbug ergodan elele
  Cevapla
 • yorumcu01 15 yıl önce Şikayet Et
  Gereksiz. Askerin siyasi bir bölgeye girmemesi gerekir. Bunun halk üzerinde psikolojik etki bırakacağını ve muhtemel darbe tantanacıları için bir kazanç sayılacağını tahmin etmişlerdir umarım... Ancak her şeye rağmen artık şunu biliyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti topraklarına Halkı arkasına alamayan hiç bir güç darbe marbe yapamayacaktır. Saygılarımla...
  Cevapla
 • Alp Tegin 15 yıl önce Şikayet Et
  Konu Terörle Mücadele. olayı saptırmaya gerek yok.
  Cevapla
 • ertan anapar 15 yıl önce Şikayet Et
  asker sivil idarenin emrindedir. çok doğru bir hareket. Asker çağırır birifing verirdi. yani emrederdi. Asker hükümetin bürokratıdır. bürokrat amirine tekmil verir. bu ilkdir doğrudur. böyle de olmalıdır. kutluyorum başbakanımızı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Bolat Açıkladı! 600 bin araç piyasaya çıktı
İsrail destekçisi Biden'a bir şok daha! 7 eyalette seçim kararı