Gaziosmanpaşa'da gençlerin buluşma merkezi!

GOP Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol her fırsatta gençlere önem verilmesinin altını çiziyor ve bu anlamda yatırımlara büyük zaman ayırıyor.

Gaziosmanpaşa'da gençlerin buluşma merkezi!
Gaziosmanpaşa'da gençlerin buluşma merkezi!
GİRİŞ 23.03.2009 12:29 GÜNCELLEME 23.03.2009 12:29
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İşte bu paralelde Gençlik Merkezi fikri, Başkan Erol’a sunulduğunda hızla projeye başlanmasına karar verdi. Ve bir yıl gibi kısa bir zamanda bina ve altyapısı tamamlandı. Amaç; Gaziosmanpaşalı gençlerin kültürel etkinlikler sayesinde daha donanımlı bireyler olması... Gaziosmanpaşalı gençler Erhan Başkan’larına bu proje fikri ile geldiklerinde vakit geçirebilecekleri spor ve kültürel faaliyetlerle uğraşabilecekleri bir merkez beklentileri olduğunu belirttiler. İstekleri bir yıl gibi kısa bir sürede hayata geçti.

HAFTANIN 7 GÜNÜ HİZMET

Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi Ağustos 2008’den beri haftanın 7 günü gençlere hizmet veriyor. Üç kattan oluşan Gençlik Merkezi’nde kafeterya, iki sınıf, dinlenme salonu, kitap okuma köşesi, basketbol sahası, film izleme yeri ve bahçe gibi bölümler bulunuyor. Merkezde bulunan 17 adet bilgisayar ve 2 plazma televizyonda gençlerin kullanımına açık. Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi kar amacı gütmüyor. Tek amacı var o da gençlere hizmet. Gençlik Merkezi’nde tiyatro, gitar, İngilizce ve ritim atölyesi kursları gibi kurslar ile gençlerin faydalı alışkanlıklara yönlendirilmesi sağlanıyor.

15-30 YAŞ ARASI HERKESE AÇIK

Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Çok fazla talep olduğu için bazı kurslarda bir ön eleme yapmak zorunda kalıyoruz. Örneğin tiyatro kursunu verecek hoca seçtiği iki oyunun senaryosunu veriyor.  Kurslar başlamadan önce tüm başvuranlar arasından bir eleme yapılıyor ve yalnızca 30 kişilik bir tiyatro grubu oluşturuluyor. Sadece gitar kursu için henüz duyurusu yapılmadan o kadar çok başvuru yapıldı ki.“ deniyor.

Çok fazla talep olduğu için bazı kurslarda bir ön eleme yapmak zorunda kalınan merkezde Dr. Erhan Erol’un önerisiyle bir Fikir kulübü kuruldu. Gençlerin her konuda fikir sahibi olmasının amaçlandığı bu kulüpte her hafta okunan kitaplar üzerinde gençler düşüncelerini tartışıyorlar.

KALİTELİ HİZMET İÇİN KALİTELİ EĞİTMENLER

Gençlik Merkezi’ndeki kurslarda konularında deneyimli eğitmenler bulunuyor.  İngilizce kursunu veren eğitmen Marmara Üniversitesi mezunu. Gitar kursunu veren eğitmen ise Londra Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun.  Ayrıca merkez bünyesinde kültürel geziler de düzenleniyor.

Gençler, bu merkezi ilçeye kazandıran Başkan Erol’a minnettar olduklarını belirterek, ‘Gençlik Merkezi’ GOP’a  çok önemli bir değer kattı. Erhan Başkanın biz gençlere verdiği önemden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.’’ dediler. Gençlerin bir ülkenin geleceği olduğu gerçeğinden hareketle bu merkezi yaptıklarını belirten GOP Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol,  “Amacımız Gaziosmanpaşalı gençlerin kültürel etkinlikler sayesinde daha donanımlı bireyler olarak hayata katılmaları. Merkeze gençlerin gösterdiği ilgiden çok memnunum. Gençlerimiz için hizmetlerimiz artarak sürecek’’ dedi.

KAYNAK: R