Gedikli: Cumhuriyet Hokkabazlar Partisi

AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Bülent Gedikli, CHP’nin vaatlerini her önüne gelene söz vermek olarak değerlendirdiğini ve CHP’lilerin ekonomide hokkabazlık yaptığını söyledi.

Gedikli: Cumhuriyet Hokkabazlar Partisi
Gedikli: Cumhuriyet Hokkabazlar Partisi
GİRİŞ 26.05.2011 16:34 GÜNCELLEME 26.05.2011 16:34
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Gedikli: “CHP artık Cumhuriyet Hokkabazlar Partisi oldu. Yaptıkları şapkadan tavşan çıkarmak. Kim ne istiyorsa onu söylüyor. Bunlar göz boyamak. Ekonomide bu kadar akrobasiyi herhalde hiçbir ülke görmemiştir. Herkese her şeyi dağıtıyorlar. Meşhur Demirel popülizmini uyguluyorlar. Bunların yaptığı hayal tacirliği. Nasılsa iktidar olamayacağız, ne kadar oy toplarsak kardır diye sadece kendilerini ve partiyi düşünüyorlar. Türkiye’yi düşündükleri yok. Düşünsele, Türkiye’yi uçuruma götürecek bir program yapmazlar.” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Adayı Bülent Gedikli, Tv8 Ankara Temsilcisi Erkan Tan’ın konuğu oldu ve önemli açıklamalarda bulundu.

Gedikli CHP’nin 6 okunu yeniden tanımladı: “Kıtlık, kuyruk, karne, korku, kaos, kriz”

“Demirel vaktiyle CHP için bunların tuttuğu yer kurur diyordu. Şimdi, hakkında böyle konuştuğu partiyle ilgili bir takım şeylerin içinde kendisi.Bu yapılanlardan memnun mu? CHP’nin 6 oku var ya, aslında o 6 ok 6K demek. İlk üçü, kıtlık, kuyruk, karne; son üçü de korku, kaos, kriz. Buna bir de yay buldular o da Demirel.”

CHP Üleştirmeyi Cebe İndirmek Sanıyor!

Hurşit Güneş’in; “Kazanımları biz vatandaşa AK Parti yandaşa veriyor.” açıklamasını değerlendiren Gedikli; “Kim ne istiyorsa 5 fazlasını veririm. Hurşit Bey’in dediği o. İktidar olarak biz geçmiş seçimlerde şunlardan birini söylediğimizde AK Parti popülizm yapıyor diyorlardı. CHP alasını yapıyor, cılk popülizm yapıyor. Karşılığı getirisi yok. Sol zihniyet statükodur aslında. CHP yıllarca bu statükoyu temsil etmiştir. Üleştirmektir statüko. Ben sana üleştireceğim der ama cebine indirir. Ben zaten iktidarım. Sağlıkta, eğitimde, altyapıda yaptığımız ortada. Bu hizmetler ortada, kaynakların nerede kullanıldığı açık. Ben vatandaşıma hizmet yapmışım. Nereye gittiği belli. Biz kaynakları yerli yerinde uyguluyoruz.” diye konuştu.

“ Bir tane takdir kelimesi çıkmıyor ağızlarından!”

Atlan Tan’ın; ‘AK Parti’yi de bağrımıza basmıştık ne oldu da şimdi kızıyorlar’ sözü üzerine Gedikli; “Atlan Tan’ın sözleri üzerine yorum yapmaya gerek duymuyorum. Haksız ve itham edici sözleri nasıl söylüyor bilmiyorum. Bunları duyunca şaşırdım. AK Parti’nin 30 yıl biriktirip getirdiği sorunlarla ilgili yaptığı çalışmalar ortada. Bir tane takdir kelimesi yok, kendilerince eksikleri ortaya koymalarını sağlıklı bulmadım.” dedi.

“ Millet kepenk kapattıran, boykot çağrısı yapan temsilci istemiyor!”

Gedikli sözlerini şöyle südürdü: “CHP ile birlikte oturup yas antlaşması yaptılar. CHP için kepenk indirmediler mi? CHP matruşka partisidir, hep aynı şeyler. Açıyorsun açıyorsun aynı şeyi konuşuyorsun. Farklı bir şey konuşamıyorsun. Sen oradaki Kürt vatandaşın nereden temsilcisi oluyorsun? Ben senden daha fazla oy alıyorum bu kadar basit. Ben Kürt kökenli vatandaşlarla konuştum. Aynı şeyleri söylüyorlar. Nereden BDP bizim temsilcimiz oluyor diyorlar. Miting yapılacağı gün esnafa kepenk kapattıracaksın. Boykot çağrısı yapacaksın. Sonra gelip ahkam keseceksin. Olmaz böyle.”

“Sesleri aldıkları oydan fazla çıkıyor!”

BDP’nin baraj tartışmalarına açıklık getiren Gedikli;

“Barajı ben mi getirdim? Ne hakla AK Partiyi suçluyorsun? Referandumdan önce niye parti kapatma ile ilgili yasayı desteklemediniz? Kişiler sorumlu olsun dedik, kaçtınız. Oy vermediniz. Niye samimiyetinize inanalım? Olağanüstü hali kim kaldırdı, Kürtçe kurslarını kim açtı? Sesleri aldıkları oydan fazla çıkıyor nedense?” dedi.

“Bunlar bizim yaptıklarımızı cilalayıp milletin önüne koyuyorlar!”

Gedikli; CHP’nin beyannamelerini de şöyle değerlendirdi:

“Halkta CHP’nin beyannamelerinin atmosyon olduğunu söylüyor. Bizde atmasyon deriz tabii. Mazot 1,5 olacak demek atmasyon tabii ki. Mazot, gübre desteği zaten veriyoruz biz. Zaten yapılmakta olan işlere kulp takıp millete yutturmaya çalışıyorlar. Mesela sosyal yardımlar ile ilgili kapsamlı düzenlemeler yaptık. Engellilere yönelik hizmetler yaptık zaten aile sigortası kapsamındadır. Bunlar toparlamışlar bizim yaptıklarımızı, cilalayıp milletin önüne koyuyorlar. Burada bir kandırmaca var. Bizim hazırladıklarımız yatırım projeleri. Milletimizde görüyor bunları. Kimlerin nerede durduğunu, kimin eli taşın altında görüyor.”

“Sayın Başbakan da suçlandığı için konuştu!”

Gedikli, AK Parti’nin kaset siyaseti yaptığı yönündeki eleştirilere şu cevabı verdi:

“Biz kaset siyaseti yapmıyoruz. Fakat bu kasedi çıkan beyler sürekli bizi suçluyorlar. İşin arkasında kendilerini aramıyorlar. Niye suçluyu başka yerde arıyorsunuz? Biz de suçlanınca elbette kalkıp buna cevap vereceğiz. Sayın Başbakan da suçlandığı için konuştu. Bir suçlama yapılınca buna gereken cevap verilecektir.”

YORUMLAR 4
 • turgut acer 13 yıl önce Şikayet Et
  Hakikaten AKIL tutulmasimi bu,yoksa lanetmi ?. Ama $ükürki büyük cogunlugun sagduyusu, böylesi hokkabazlara artik ragbet etmiyor. Ulan bugüne kadar bu milletin anasini aglatan siyasiler kimin derdine derman oldular. Yahu hala CHP den olsun MHP'den olsun hatta BDP ne bile sarilanlar, bunlardan care Ülkeye millete faydasinin olacagini dü$ünenler var.Türkiyedeki siyasiler bürokratlar bir cok kurum ve kurulu$larin kimler tarafindan nasil yönetilerek Ülkeyi ne hale getirmek istediklerini anlamayan aklinakislara ne diycegimi bilmiyorum. Sözün bittigi yer. Hayret, Arkada$ aklinizla sorununuzmu var sizin yahu. Bugüne kadar hic bir icraatlari hizmetleri olmayanlardan nasil bir beklenti icine girebiliyorsunuz anlamak zor. Yahu digerleriyle kiyaslandiginda AK Partisi hic olmazsa hizmet ediyor bir $eyler vermeye cali$iyor bu millete. Yapanlari yapilanlari görme, sana bo$ vaat edenlerin pe$ine dü$. Akli ba$inda olan kime söylesen güler yahu size. ALLAH müstehakinizi versin.
  Cevapla
 • Selim Akkale 13 yıl önce Şikayet Et
  12 EYLÜL DARBECİLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPILINCA YARGILANIYOR!!!. Bir kısım Ülkücü Şikâyet ettiler ve C.Başsavcılığı işleme başladı!!!Ama Chp liler o rejimden memnun olduklarından Şikâyette bulunmadılar!!!Şikâyette bulunmadıkları gibi Şekil Abdülhamid22 de olduğu gibi Dünyadan da Habersizler!!!O Kadar habersiz ki Darbeci Paşaların Mahkeme önüne çıkarılmasına en başta Chp nin karşı çıktığından da habersiz!!!UÇAN YALANCI, İFTİRA MAKİNASI, ZÜBÜKZÂDE Boş Beleşoğlunun Gözü Kapalı Taraftarından başka ne beklenir ki !!!
  Cevapla
 • abdulhamid22 13 yıl önce Şikayet Et
  (A)LDATMA ve (K.)ANDIRMA (P)ARTİSİ. şu 12 eylül darbecileri ne zaman yargılanyor
  Cevapla
 • DELİ BALTA 13 yıl önce Şikayet Et
  Erdoğan güzel özetledi. sakız isteyene sakız, gazoz isteyene gazoz, elma şekeri isteyene elma şekeri vaat ediyor hızını alamıyor, faşizm isteyene faşizm, komünizm isteyene komünizm, devletçilik isteyene devletçilik, özerklik isteyene özerklik vaat ediyor. İlke yok, sınır yok, çizgi, istikamet, rota, hiçbir şey yok
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Turuncu ve gri listeye çizik: Şırnak'ta 4 terörist etkisiz hale getirildi
İspanya fırtınası! Son şampiyon yıkıldı