Çağlayan: Kürtlüğümle onur duydum ama

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, ''Ben Kürt olmaktan hep onur duydum ama bir yandan da ülkemin birlik ve beraberliğiyle onur duydum'' dedi.

Çağlayan: Kürtlüğümle onur duydum ama
Çağlayan: Kürtlüğümle onur duydum ama
GİRİŞ 29.05.2011 00:15 GÜNCELLEME 29.05.2011 00:15
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Bakan Çağlayan, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Mersin'de, zaman zaman izinsiz gösterilerin yaşandığı merkez Akdeniz ilçesindeki Siteler Mahallesi'nde halka hitaben yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Ayrımcılığı ve ''kafatası milliyetçiliği''ni sevmediğini ifade eden Çağlayan, şöyle devam etti:

''Gidin Çanakkale Şehitliği'ne bir bakın, memleketlerinin yazılı olduğu bölümde neler var. Alevi'si, Sunni'si, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i hepsi bir arada yatıyor. Hepsi bizler için şehit oldu. Bu ülke hepimize yeter. Biz insanları ayırmamalıyız. İnsanları, inancına, ırkına veya rengine göre nasıl ayırırız? Allah'ın yarattığını biz ne hakla ayırt edebiliriz? Biliyorsunuz ben Muşluyum. Ben Kürt olmaktan hep onur duydum ama bir yandan da ülkemin birlik ve beraberliğiyle onur duydum. Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı veya bir başkası, hepsi bizim kardeşimiz, yeter ki 'Tek bayrak, tek vatan ve tek devlet' desin. Bizim birliğimizi kimse bozamaz. Evvelallah bundan sonra da birlik ve beraberliğimiz sürecek. Aslında bizim bu tartışmaları bir kenara bırakıp, 'Mersin'i nasıl daha zengin bir il yapabiliriz' diye tartışmalıyız.''

Mersin'in, ülke geneline göre 40 yıl geride kaldığını savunan Çağlayan, ''Mersin hep patinaj yapmış. Yani bir yandan lastiği, öte yandan da asfaltı yemiş ama artık kaybedecek vaktimiz yok. Artık önemli projeleri harekete geçirerek, Mersin'i ileriye götürmeliyiz'' diye konuştu.

Ülke genelindeki 7 gümrük kapısında satılan akaryakıttan ÖTV alınmadığını hatırlatarak, bu durumdan Mersin'in yararlanamadığına işaret eden Çağlayan, şunları kaydetti:

''Mersin'in başı kel mi? Çalışmalarımız sürüyor ve bir hafta-on güne kadar Bakanlar Kurulu kararı çıkacak. Şimdi artık çalışmanın sonuna geldik. Artık Mersin Limanı'ndan akaryakıt alacak taşımacılar, ÖTV ödemeyecekler. Mersin'e hayırlı uğurlu olsun.''

KAYNAK: AA
YORUMLAR 14
 • tuncay tezel 10 yıl önce Şikayet Et
  MARKSİSİT LENİNİST KOMÜNİST AYAKLANMAYA NE YAPILMASI LAZIM?. Marksist Leninist bölücü harekete karşı Stklarla birlikte Kürtçe iman hakikatleri, bilimsel, felsefi delillerle büyük bir propaganda yapılmalı, bilginin ulaşmadığı kimse bırakılmamalıdır. Diyalektik materyalist felsefede Lenin, karşıt fikri dinlememeyi, dinletmemeyi emretmiştir. Bu yüzden komünist isyan hareketini yıkan şeyin bu olduğunu burdan anlayabiliriz. Lenin ruh konusuna, maneviyat konusuna girmeyin, elinizi verirseniz kolunuzu kaptırırsınız demiştir. İŞTE BU YÜZDEN MANEVİYATLA PKK ÇOK RAHAT BİTİRİLİR.
  Cevapla
 • dirok zan 10 yıl önce Şikayet Et
  KÜRD :. Kürd olmak o kadar kolay değil ki sen diyarbakır zindanını gördünmü... sen siyaset le uğraşacaksın ve aslını inkar etmeyeceksin ve hiç ceza yemeyeceksin o zaman sen "çakma Kürdsün".
  Cevapla
 • hakan aslan 10 yıl önce Şikayet Et
  sen kürtmüymüşsün. Bence sadece kendini öyle sanıyorsun. Kürt olsan şimdiye kadar bunu söylerdin. Bülent Arınç sürekli bu sorunu dile getiriyor Kürt olduğu için ama senden hiç duymadık
  Cevapla
 • umut beydağı 10 yıl önce Şikayet Et
  MÜMİN MUTTAKİ KÜRTLER SORUN ÇIKARMAZ. Devletine bağlıdır, komünist-ateist kürtler sorun çıkarıyor, bölücülük yapıyorlar.
  Cevapla
 • muhammed said çaycı 10 yıl önce Şikayet Et
  ali ateş kardeşe. ben birebir yaşadıklarımı dile getirdim..ha birde urfa için arap ve türk demişsin harran bir ilçedir yarıdan fazlası araptır..türkmen vardır urfada ve adları badıllı aşireti ve kısas köyü ki bunlar alevidir..doğrudur merkezler genelde türkmendir..yada mardin ve siirtteki gibi araptır.. merkezlerin nasıl türk veya türkmenleştirildiklerini görmek istersen erzurum örnegine bakmanı salık veririm...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ali Koç: Yabancı kuralı için siyasi baskı yok!
Son dakika: 22 Haziran koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı