Vural'dan Babahan'a: Hadlerini bilsinler

MHP’li Oktay Vural’dan Star’a yapılan saldırıyı kınamak yerine, “Herkes haddini bilmeli” açıklaması geldi. Saldırının arkasında duran Vural, "Bazen insanların tepki duyması kaçınılmaz oluyor." dedi.

Vural'dan Babahan'a: Hadlerini bilsinler
Vural'dan Babahan'a: Hadlerini bilsinler
GİRİŞ 29.05.2011 11:08 GÜNCELLEME 29.05.2011 11:08
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Ülkü Ocaklarına bağlı bir grubun Star Gazetesi’ne yaptığı saldırıyı değerlendiren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, saldırının arkasında durarak, “MHP olarak herşeyi not alıyoruz. İnsanlar derin bir infial içinde. Sonucun böyle olması beklenen birşey” dedi.

Show Tv’de yayınlanan ‘Seçim Özel Doğruya Doğru’ programına katılan Vural’ın, “Öfkenin sokağa taşması tehlikeli değil mi, taşmaması için ne yapmak lazım?”, “Şiddetin sokaklara taşmaması için de siz tabanınıza gerekli uyarıları yapacaksınız sanırım?” şeklindeki sorulara “Herkes haddini bilmeli” şeklinde yanıt vermesi dikkat çekti. Vural sorulara şu yanıtları verdi:

İstemediğimiz sonuçlar doğabilir

Star Gazetesi’ne Ülkücüler tarafından bir saldırı oldu. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Öfkenin sokağa taşması tehlikeli mi, taşmaması için ne yapmak lazım?

Olay nasıl gelişti bilmiyorum ama bir hareketin onuruyla oynanmaz. Herkes haddini bilsin. Partilerin, insanların onuru vardır. Siyasi patronlarının istekleri, arzuları, projeleri uğruna insanların onurunu yok eden davranışlar karşısında, insanların tepki duyması kaçınılmaz oluyor. Bizim de arzu etmediğimiz hususlar bunlar. Yani bu kadar saldırırsanız, bu milletin bu kadar milli kimliğiyle oynarsanız, teröristler için bu kadar gözyaşı dökerseniz, Atatürk Cumhuriyeti’ni bu kadar yok etmeye çalışırsanız üzerine üzerine giderseniz ne olacak peki? Bu kadar esnafa, sivil topluma baskı, medyaya, siyasi partilere baskı var. Bu kadar baskı sonucunda vatandaşların tepkilerini dile getirmesi ve maalesef istemediğimiz sonuçlar doğurabilir. Bu bakımdan o köşesinde yazıyı kullanan kişi her şeyden önce haddini bilmeli. Bu konuda duyulacak bir tepkiyi ve medyanın bunları kullanarak insanları birbirine ajite etmesini, birbirlerine kırdırmasını açıkçası belki de bekledikleri bir sonuç. Bunlarda tahrik ederek bir sonuç elde etmeye çalışıyorlar. Bununla ilgili MHP olarak biz her şeyi not alıyoruz. Ama gerçekten bu konuda kişilerin, kurumların bu kadar haksızca, fütursuzca oyun oynanmasına yönelik insanların da derin bir infial içinde olduklarını ben hatırlatmak istiyorum. Sonucun böyle olmamasını temin etme görevi de bu kalemlerini silah gibi, gayri ahlaki şeyleri yazmakta kullananlarda olduğunu düşünüyorum.

Yazı yazmak da bir bakıma terör

Şiddetin sokaklara taşmaması için de siz tabanınıza gerekli uyarıları yapacaksınız sanırım?

Biz bu şekilde ajitasyonlarla toplumun bir yerlere gelmesini temin edersek, bunun doğru olmadığını düşünürüz. Ama böyle bir konu da, şunu uyarmak istiyorum ki, insan hakları, insan onuru ve kurumların onuru vardır. Bu onurla oynamak her ne kadar istemesek bile, insanları bu şekilde tepkilere doğru itmiş olabilir. O bakımdan dikkatli olunması gerekir. MHP olarak bu kadar tahriklere rağmen, saldırılara rağmen Sayın Genel Başkan hala hukuk çerçevesinde ‘Başbakan bunu yapanları bul’ diyor. Tüm bu olaylar olurken, her zaman için makulu savunan bir parti olarak, böyle bir konuyu yazı malzemesi yapanların kalemlerini silah gibi kullanmamalarını tavsiye ediyorum. O da bir bakıma terör. O da yazarak bir terör. Bu tür tahriklerin herkese zararı var. Herkes bu bakımdan haddini bilmeli.

STAR GAZETESİ

ETİKETLER
Ergun Babahan
YAZDIR
YORUMLAR 25
 • abdullah erol 10 yıl önce Şikayet Et
  ÇAKALLAR. Savunmasız insanlara çullanmak erkeklik de değildir yiğitlik de. Buna ancak çakallık denir. Vural'ın bunu savunması parti olarak savunduklarını gösterir. İleride hep birlikte göreceğiz. Aynı CHP'de Kılıçdaroğlu'nun gelişi gibi MHP'de de Vural gelirse hiç sürpriz olmayacaktır. Hiç belli olmaz. Burası Türkiye.
  Cevapla
 • yüksel demir 10 yıl önce Şikayet Et
  Olay nasıl gelişti bilmiyorum ama bir hareketin onuruyla oynanmaz.Partilerin, insanların onuru vardır.. Ya Allah aşkına sen geçmişte kendi söyledikleirini bir izle istersen
  Cevapla
 • garibül insan 10 yıl önce Şikayet Et
  SES VER VURAL. daha chp nin hakkari mitingindeki bayrak olmadığı ile ilgili bir şey söylemediniz.önce o konuda konuş bakalım.dut yemiş bülbüle döndünüz aranızda bir anlaşmamı var niye konuşmuyorsunuz? yok birbirinizden farkınız.bahahan'nın yazısında hakaret vari bir cümle yok asıl engellenmesi lazım bu kasetler diyordu siz herşeyi böyle mi anlıyorsunuz? ver mahkemeye aç davanı. şimdi o binaya zarar verdiniz kul hakkı oldu ne yacaksınız?
  Cevapla
 • tuncay tezel 10 yıl önce Şikayet Et
  ÜLKÜSÜZ, TÜRK İSLAM ÜLKÜSÜZ, TURAN ÜLKÜSÜZ MHP İÇİN DÜŞÜNECEK ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİM. Bir düşün Mhpli kardeşim, senin kaset olayını Kandil duyuruyor ve Mhpye destek veriyoruz diyor. Bebek katili, Mhp önemsizdir, asıl tehlike Mhp değildir diyor. BAKIN MHPLİ KARDEŞLERİM, ÜLKÜCÜLÜĞÜ BIRAKIN, MHPYİ BIRAKIN DEMİYORUM, SADECE SORGULAYIN. NEDEN PKK MHPYİ ANA HEDEF OLARAK SEÇMİYOR DA, BDP NİYE MHPYİ ANA HEDEF SEÇMİYOR DA BAŞKA BİR PARTİYİ SEÇİYOR? Burda Mhpnin ülküsüzlüğünün delilleri ortaya çıkmış oluyor. Türk İslam ülküsü olan Mhp yeri göğü yıkardı. Ama ya şimdi?
  Cevapla
 • mert 10 yıl önce Şikayet Et
  etekleri tutusdukca vu vu zela calan vur al. ses kililiginden baska birsey yapamiyorsun. sen kiim MHP nin basina gecmek kim?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD’de çöken 12 katlı binada yaklaşık 100 kişiden haber alınamıyor
Son dakika: 24 Haziran koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı