Arınç: CHP, itirazı 'din' kabul etmiş

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP zihniyetinin her güzelliğe itiraz üzerine kurulu olduğunu belirterek, "Danıştay'ın kapısında bekliyorlar. İtirazı 'din' kabul etmişler" dedi.

Arınç: CHP, itirazı 'din' kabul etmiş
Arınç: CHP, itirazı 'din' kabul etmiş
GİRİŞ 29.05.2011 13:44 GÜNCELLEME 29.05.2011 13:44
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, 25 trilyona mal olan Emek Köprülü Kavşağı için Oyak Renault ve OSB'den cevap alamadıklarını belirterek, yeni stadyumda katkı beklediklerini, faturanın kabardığını söyledi.

Bursa'nın ilk metro istasyonlu köprülü kavşağı olan ve 25 milyon liraya mal olan Emek Kavşağı'nın açılışı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yapıldı. Arınç, Başbakan Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda yaptıkları hizmetlerden övgüyle söz ederek, "Şehirlere hizmet eden belediye başkanlarımız var. Bunların en yenisi en unutulmazı veya kıymetlisi eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız. Bugünümüzün Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. İstanbul'a geldiğimde yaşanmaz, çöpü toplanmaz, suyu olmaz, insanların günlük yaşamlarında sıkıntı çektikleri bir büyük metropoldü. 4,5 yıllık başkanlığında dağlardan su getirmekle kalmadı, yolları açtı ve çevre düzenlemeleri yaptı. Altyapıyı güçlendirdi. İstanbul İstanbul oldu. Bir taşına bin acem mülkü fedadır diye İstanbul'u ifade etmişler. Böyle bir İstanbul çöp bombalarıyla insanların hayatına mal oluyor, bazı semtlerde 14 gün su akmıyordu. Çok şükür Tayyip Bey geldi. İstanbul İstanbul oldu. Onun arkadaşları arkasından bu hizmetleri devam ettiriyor. Bursa'da da geçmiş belediye başkanlarımızı hayırla yad edelim. Son iki dönemdir, başta rahmetli Hikmet kardeşim olmak üzere Recep Bey efsane hizmetler veriyorlar. Yanlış, hata eksik olabilir. Bursa'nın nefes alması, günlük yaşamın kolaylaşması, rahat huzurlu bir tarih kentinde hayat sürmesi için çalışıyorlar" diye konuştu.

"CHP'NİN TEK İŞİ KARŞI ÇIKMAK"

Demokrat Parti'nin (DP) İstanbul'a yaptığı büyük hizmetlerin, yolların CHP zihniyeti tarafından geçmişte eleştirildiğini hatırlatan Arınç, "Zamanında CHP'lilerin muhalefet ettikleri, o büyük yollar şimdi hizmette. Menderes ve o dönemin belediye başkanına kızmışlar. Bunlar deli. Buraya uçak mı indirecek demişler. 'Bu kadar genişlik bizi bozar' demişler. Aynı zihniyet boğaz köprüsüne, Marmaray'a da karşıydı. Aynı zihniyet pek çok şeye karşı çıkıyor. O zihniyet, Danıştay'ın kapısında nöbet bekliyor. Odalar böyle, tek amaçları yapılan işe set çekip karşı çıkmak. Bunlarla kolay mücadele ediliyor zannetmeyin. Davalar yıllarca sürüyor. Vatandaş kaybediyor, ama bunları din haline getirmiş. İtiraz etmezse sanki günaha girecek. arkasından yolsuzluk iddiaları, hepsi yalan hepsi sahte. Bu itirazlarına kılıf bulmaları lazım. Bu kılıfları bula bula her gün iş yapmak isteyen insanların önüne geçiyorlar. Ciddi ve kararlı olmalıyız. Ankara Büyükşehir Belediyemiz başarılı. 4 dönemdir başkanlık yapmak bile başlı başına başarılıdır. Ben 1966-1970 arasında fakültede talebe olan bir kardeşinizim. 70 ile 90 sonrası Ankara arasında Gor çukuru ile Himalaya'nın tepesi kadar fark var. Çok güzel hizmetler var. Bunları takdir edeceğiz. Sabah gözünü açan insan belediyenin yaptığı ile mutluluk duyacak. Yüzündeki asıklık gülücüğe dönüşecek" şeklinde konuştu.

"BURSALILAR KADİRŞİNASTIR"

"İzmir'de de hiçbir şey yapamıyorlar. Bütün işleri biz üstlendik. Suyunu, karayollarını, arterlerini biz devreye soktuk. İzmir'de yaşayanlar mutlu olmalı" diyen Arınç, "Oy versin vermesin bize düşen insanımızın günlük hayatını renklendirip kolaylaştırmak. Kamu kaynağını az kullanırsak o kadar faydalı. Burayı tasarruflarla yapıyoruz. Bazı firmalarının katkılarını söyledi, başkalarının kulaklarını çınlattı. Hepimiz sorumluluğumuzu bileceğiz. Bursa'dan kazanıyorsanız Bursa'ya vereceksiniz. Bu hizmetler başka türlü gelmiyor. Verenlere teşekkür, vermeyenlerden rica ediyoruz. Bursalılar kadirşinastır. Kendilerine katkı sağlayanlara teşekkür ederler, bunu ihmal ederseniz üzülürüz. Belediye yoluna devam eder. Biz beraber devam etmek istiyoruz" dedi.

"BURSA İÇİN NE YAPSAK AZDIR"

Törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, Bursa'nın ulaşılabilir, sağlıklı kent olması yolunda önemli bir adım attıklarını belirterek, "Mudanya'ya ulaşma yolunda Emek önünde önemli bir sıkıntıyı çözüyoruz. Her yönüyle tüm alanların bulunduğu ve tüm geçişlerin yaşandığı önemli bir kavşağın açılışını yapıyoruz. Bugüne kadar konuşulup yapılamayan bütün işler bu dönemde yapılıyor. Bursa, tek parti iktidarının nimetlerinden istifade ediyor. Binalar yıkılıyor, meydanlar yapılıyor. Dün tramvayı açtık. Önümüzdeki günlerde Kayhan Meydanı'nı açacağız. Bursa için ne yapsak azdır. Tüm kurum kuruluşlarımızla Bursa için hizmet etmeye devam edeceğiz. Bursa'nın yaşanabilir Avrupa şehrine dönüşmesi için semtlerimizin, doğudan batıya tüm bölgelerin kalkınması için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Belli projelerde, ana arterlerde çalışmıyoruz. Çünkü Bursa bütünüyle kalkınır, tüm bölgelerimize hizmet en güzel şekilde gidecek. Tüm bölgelerimizde yeşil alan, oyun alanları, parklar, spor alanlarının, sosyal tesislerinin kazandırılması yolunda hızlı şekilde çalışıyoruz" diye konuştu.

METRO HATLARI REKOR KIRACAK

Şehirlerin en büyük sıkıntılarının ulaşım olduğuna dikkat çeken ve raylı sistemlerin bu alanda vazgeçilmez unsur olduğunu kaydeden Altepe, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Günlük hayatta en çok sıkıntısı çekilen konu ulaşım. Bursa olarak başta raylı sistemlere büyük önem veriyoruz. Bursa, raylı sistemlerde kişi başına düşen raylı sistem konusunda rakiplerinden ileride. Yapılan yatırımlarla fark atıyoruz. Şu anda bir metro hattı üzerinde bulunuyoruz. Metro inşaatıyla birlikte bu kavşağı yaptık. Üniversiteye devam eden 6,5 kilometrelik hat. Tasarrufla burada 2,5 kilometrelik hat yapıyoruz. 80 milyonluk yatırım para vermeden tasarrufla yapılıyor. 2,5 kilometrelik eksik olan iki durak yapılıyor. Bursa'da 9 kilometre inşaat tamamlanacak. Kestel hattımızın ihalesi onay aşamasında. Kredi ve kaynağı hazır. 1,5 yılda bitirmek hedefimiz. Şehir içine yapacağımız 7,5 kilometre ile toplamda 24,5 kilometre hat olacak. Daha önceki 22 kilometreye bir dönemde fazlasını yapıyoruz. Bir yandan ihaleler yapılırken vagonlarımız geliyor. Tüm otobüslerimiz yenileniyor. Yeni arterler açıyoruz. Bursa'yı boydan boya geçen 30 metrelik yol. Yıldırım'da ve Mudanya'da yeni yollar yapıyoruz. Yol için 250 binayı kamulaştırdık. İki yılda kullanır hale getirilen yol 240 kilometreyi aştı. Üst geçit ve otopark inşaatlarımız sürüyor."

RENAULT VE OSB'YE TEPKİ

Emek Kavşağı'nın bugüne kadar yapılan kavşaklardan 8 kat fazla maliyet gerektirdiğini anlatan Altepe, "Burada atılan asfalt bir ilçeye yapılan yatırım kadar. 5,5 milyon liralık asfalt döküldü. Toplamda 25 milyon liraya mal oldu. Buranın inşaatı için Korupark katkı koydu. İnşaatın kabasının yarısını karşıladı. Ancak Oyak Renault ve Organize Sanayi Bölgesi katkı taleplerimize cevap vermedi. Onların katkılarını yeni stadyumda bekliyoruz. Belki fatura daha da büyüyecek. Katkı sağlayan Torunlar Grubu'na teşekkür ediyorum. Metro istasyonumuzun adını Korupark istasyonu olarak koyduk" dedi.

İHA

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • HalitBinVelit 10 yıl önce Şikayet Et
    Ak parti Ülkede resmen Hizmet devrimi yaptı ama Muhalefet tarafından acımasızca karalama kampanyası var?,Çünkü Bu yapılanlara onların hayalleri bile yetişmez.. .
    Cevapla
  • sedat vural 10 yıl önce Şikayet Et
    düşünce. halkımız bütün bu yapılanları görmüyor mu?hala ne düşünüyorlar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Dünya devlerinin tercihi Türkiye oldu
Ali Koç: Yabancı kuralı için siyasi baskı yok!