Anketör kılığında seçmene tehdit!

Terör örgütü PKK, seçimler yaklaştıkça saldırılarını artırıyor.

Anketör kılığında seçmene tehdit!
Anketör kılığında seçmene tehdit!
GİRİŞ 30.05.2011 07:12 GÜNCELLEME 30.05.2011 07:12
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

İsmail Avcı'nın haberi

Son 10 günde Doğu illerinde onlarca bombalı ve molotoflu saldırı gerçekleştiren örgüt, şimdi de seçmeni sözde anket yöntemiyle baskı altında tutmaya çalışıyor.Bölgede 'anketör' adı altında ev ev dolaşan bazı kişiler, seçmenin oturduğu bölgeden aday olan bağımsızların adını göstererek 'buna oy vereceksiniz' diye tehdit ediyor. Anketör kılığındaki örgüt mensuplarının gittikleri evde sordukları sorular ise şöyle: "Özgürlük ve demokrasi yolunda en büyük mücadeleyi veren BDP mi, AKP mi? En çok siyasî bedel ödeyen AKP mi, BDP mi? Bulunduğunuz yerde hangi bağımsıza oy vereceğinizi biliyor musunuz?"

Seçim tarihi yaklaştıkça kirli planları bir bir deşifre olan terör örgütü PKK/KCK, sokak eylemleri ve saldırılarından sonra görevlendirdiği sözde anketörlerle seçmene ciddi baskı uyguluyor. Şırnak'ın Cizre ilçesinde molotofkokteyli ve taşlarla lise öğrencilerinin kaldığı yurda saldıran terör örgütü, üç öğrencinin yaralanmasına sebep oldu. Bölgede özellikle Diyarbakır ve Cizre'de son 10 günde ciddi saldırılar meydana geldi. Cizre'deki saldırıdan sonra Diyarbakır'da önceki gece 5 yere ses bombalı saldırı yapıldı. Saldırılarda bir vatandaş yaralandı. 27 Mayıs gecesi ise yine örgüt yandaşları tarafından atılan ses bombasında 2 vatandaş yaralandı. Terör örgütü PKK'nın daha çok internet üzerinden sözde 'halk inisiyatifi' adıyla verdiği talimatları gençlik yapılandırması dediği yandaşları yerine getiriyor. Diyarbakır'da son bir ayda sokak olayları dışında 10 ses bombalı ve molotoflu saldırı yapıldı.

Diyarbakır'da evleri tek tek gezen anketör kılığındaki terör örgütü yandaşları, anket çalışması yaptıklarını belirttikten sonra evde kaç kişinin oy kullanacağını soruyor. Ardından seçmenin memleketini yazdıktan sonra 2-3 soru yöneltiyor. Terör örgütünün hazırladığı üç soruda, seçmenin cevabı siyasi tercihini de aynı anda ortaya koyuyor. Sorular şöyle: "Özgürlük ve demokrasi yolunda en büyük mücadeleyi veren BDP mi AKP mi?, En çok siyasi bedel ödeyen AKP mi BDP mi? Bulunduğunuz bölgede hangi bağımsıza oy vereceğinizi biliyor musunuz?"

Anket yapılırken, seçmenin soruya verdiği ilk cevapta hangi tarafa yatkın olduğunu anlayan sözde anketörler ona göre baskı kurmaya çalışıyor. Sözde anketörler, seçmene, oturduğu bölgede BDP'nin desteklediği bağımsız adayın ismini ve sırasını göstererek, "Buna oy vereceksiniz" diye baskı yapıyor. İlk başta 'anket çalışması' zanneden vatandaşlar ad-soyad ve memleket bilgilerini verdiği için daha sonra başına bir şey gelebileceğinden endişe ediyor.

ZAMAN

ETİKETLER
ankatör
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • NECATİ DEMİR 10 yıl önce Şikayet Et
  BDP ye inat. BDP nin düşman olduğu tek parti AKP, bu düşmanlıkları yüzünden doğudaki insan sevmesede inadına AKP ye oy veriyor.
  Cevapla
 • semanur aytekin 10 yıl önce Şikayet Et
  bdp nın ısıdır. ne yaparsanız yapın ınsanları demokrasıden vazgecıremeyeceksınız ıle de akp ıle de akp sıze ınat akp
  Cevapla
 • Metin Yazar 10 yıl önce Şikayet Et
  Kürtçüler Kürt değil.. Kürtçülerin Kürt ve Müslüman olduklarına kesinlikle inanmıyorum. Bunlar batı illerinde Türklere karşı molotoflu ırkçı saldırılar düzenlerken,G.Doğu'da da Müslüman Kürtleri diri diri yakmaya çalışıyorlar. Bunlar ya 1915'in intikamını almak isteyen Kripto Ermeniler,ya da ateşperestler.Irkçılık duyguları tahrik edilerek kandırılan ve kullanılan bir kısım saf Kürtler bir gün gerçeği görecekler ama çok geç olacak.Belki aralarından yeni bir İdris-i Bitlisi bile çıkaramayıp Ankaraya gönderemeyecek,bizi bu zalimlerden kurtarın diyemeyecekler.
  Cevapla
 • can kurtaran 10 yıl önce Şikayet Et
  asacan bu. ibreti alem için bunları asmak lazım. idam cezasının gelmesi gerekiyor
  Cevapla
 • 1299 10 yıl önce Şikayet Et
  bu gözü dönmüş kiralık katillerden herşey beklenir.. Cizredeki öğrenci yurdunu yakmaya kalkanlar, tehdit te eder, her tür adiliği de yapar. chp=bdp, Milletin kendilerine oy vermeyeceğini, hile hurda olmadan sandıktan çıkamayacaklarını anladılar, şimdi hangi hainlikle sandıktan çıkabilirler onu planlıyorlar. Seçim güvenliği çok kritik bir konu. Allah bunlara fırsat vermesin. Allah kötülerin oyunlarını başlarına yıksın. Allah Milletimize basiret ihsan etsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Konya'da yangın faciası: 3 çocuk hayatını kaybetti
Bilal Erdoğan: İlim Yayma Ödülleri Türkiye'nin Nobel'i