WhatsApp'ta virüs tehlikesi! Ele geçiriyor...

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp’ta 'Martinelli' isimli bir videonun varlığına karşı uyaran mesaj tuzak çıktı.Mesaj, kullanıcıların cihazlarını ele geçirmeye müsait bağlantılar içeriyor.

WhatsApp'ta virüs tehlikesi! Ele geçiriyor...
WhatsApp'ta virüs tehlikesi! Ele geçiriyor...
GİRİŞ 20.04.2018 14:05 GÜNCELLEME 20.04.2018 14:08

WhatsApp üzerinde yakınlarınızdan pek çok sahte uyarı mesajı bulunuyor. Bunlardan birisi de son 1 yıldır dünya çapında dolaşımda bulunan 'Martinelli' isimli videonun varlığına karşı uyaran mesaj. Ancak bu mesajın tuzak olduğu ortaya çıktı. 

Araştırmalara göre böyle bir video hiç varolmadı. Bilgisayar korsanları, bu mesajla cihanıza ulaşım sağlamaya çalışıyor.Virüs önce İspanyolca olarak yayıldı daha sonra kötü bir İngilizce ile Dünya'da birçok alete gitti.

 

 

Mesajda İngilizce "Warning from An Garda. An IT expert has advised that a video comes out tomorrow from WhatsApp called Martinelli do not open it, it hacks your phone and nothing will fix it. Spread the word" yazıyor.

Bunun tercümesi ise şöyle: "İrlanda polisinden uyarı. Bir IT uzmanı yarın çıkacak ve WhatsApp'tan gelecek Martinelli videosunu 'sakın açmayın' tavsiyesinde bulundu. Bu sizin telefonunu hackleyecek ve kimse bunu tamir edemeyecek. Dünya'ya yayın."

ETİKETLER
mesajlaşma Uygulama
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Türkiye'den Ermenistan'a: Boylarını aşan bir girişim, boğulacaklar!
Riyad rahat durmuyor! Türkiye’nin ekonomisini hedef alan hamleyi devreye soktular!