Samsung 6 kameralı akıllı telefon üretecek

Bir akıllı telefon kamerası için kaç adet lens yeterli? Amiral gemileri artık 5 lensli hale gelmeye başladı. Bu gelişmiş kamera teknolojileriyle lens sayısı daha da artacağa benziyor. Samsung sessizce bu sayıyı artırarak 6 kameralı bir akıllı telefonun patentini aldı.

Samsung 6 kameralı akıllı telefon üretecek
Samsung 6 kameralı akıllı telefon üretecek
GİRİŞ 16.06.2020 11:02 GÜNCELLEME 16.06.2020 11:05
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon denince akla gelen ilk markalardan biri denilebilir. Samsung’un yeni patent başvurusuyla çılgın bir kamera yerleşimini yeni telefonlarında deneyeceği ortaya çıktı.

 

 

Patent detaylarında Samsung’un yeni akıllı telefonunun arka kısmında 6 lensli bir kamera yerleşimi görülüyor. Bu lensler hem yüksek yakınlaştırma hem de geniş açıyı sağlamak için özenle sıralanmış.

 

 

Let’s Go Digital’den Ilse Jurrien patent hakkında; “Sıralı kamera sistemine bir LED flaş eklenmiş. 'Normal' modda, her görüntü sensörü bir yönü gösterebilir ve daha sonra görüntü algoritmalarını kullanarak dizi yapılandırmasını optimize edebilir. Hareketli sensörleri kullanarak, daha fazla odak uzaklığı elde etmek için eğilebilirler. Örneğin, hareketli bir sensöre sahip dört geniş açılı lens yardımıyla, 'pano-bokeh efekti ile panoramik bir görüntü de yakalayabilirsiniz. Başka bir deyişle, arka planı bulanık olan panoramik bir görüntü - mevcut Samsung akıllı telefon modellerinde henüz bulunmayan bir özellik ” şeklinde bir açıklama yaptı.

Samsung’un bu yeni patentinde görülen 6 lense sahip akıllı telefonunun son kullanıcıya ne zaman ulaşacağı net değil. Akıllı telefonlarla birlikte gelişen mobil fotoğrafçılık bu tür kamera teknolojileriyle yeni ufuklar keşfediyor.

 

 

 

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Deli 1 ay önce Şikayet Et
  Bir iki tane lamba koysaydınız süper olurdu
  Cevapla
 • vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  telefonun her kenarina iki kamera koysunlar muthis olur saka bir yana 2 tane kamera yeter yeterki kalitesi yuksek olsun
  Cevapla
 • Fire 1 ay önce Şikayet Et
  Yakında telefonun arkası kamera ile dolar, 250 kameralı telefonlar çıkar. 2 kamerayı anlarım, 3ü de anlarım ama fazlası ne işe yarıyor anlamam.
  Cevapla
 • Ahmet Ziya 1 ay önce Şikayet Et
  şu patent olayını anlamıyorum. şimdi o ilk 6 kameralı telefonun patentini aldı diye diğerleri 6 kameralı telefon yapmak için samsungtan lisans mı almak zorunda?
  Cevapla
 • bLue 1 ay önce Şikayet Et
  15 kameradan asagısına para verılmez
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce'nin partisini kuracağı tarih belli oldu
Biz kadına karşı şiddeti önlesin diye imza attık, LGBT lobisi kalkan yaptı