Qualcomm hızlı şarj yarışına katıldı: Quick Charge 5

Amiral gemilerinin bataryalarını dakikalar içinde dolduracak Quick Charge 5 teknolojisi duyuruldu. Çift batarya üzerinden çalışan ve 100W üstü enerji aktarımı sağlayan Quick Charge 5, akıllı tespit özelliğini de sunacak.

Qualcomm hızlı şarj yarışına katıldı: Quick Charge 5
Qualcomm hızlı şarj yarışına katıldı: Quick Charge 5
GİRİŞ 28.07.2020 10:39 GÜNCELLEME 28.07.2020 10:39

Akıllı telefon üreticileri günümüzde hızlı şarj teknolojileri üzerinden bir yarışa girmeye başladı. 100W ve üstü değerleri standart hale getirmeye çalışan üreticiler için Qualcomm firması Quick Charge 5 teknolojisini tanıttı.

Dünyanın en hızlı ticari çözümü

Snapdragon 865 ve Snapdragon 865 Plus işlemcilere sahip akıllı telefonlar için sunulan Quick Charge 5 teknolojisi 100W ve daha üstü enerji aktarımı sunuyor. Dual Charge teknolojisiyle çift batarya üzerinden her bir batarya 45W-50W arası şarj ediyor hedef cihazı.

Qualcomm dünyanın en hızlı ticari çözümü olduğunu ifade ettiği Quick Charge 5 için Smart Identification of Adapter Capabilities özelliğini kullanıyor. SIAC özelliği; takılan adaptörün enerji aktarımı, voltaj aralıkları, voltaj davranışı gibi karakteristiklerini analiz ediyor ve şarj gücünü buna göre ayarlıyor.

 

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
HDP'li Semra Güzel hakkında yeni gelişme: Tarih belli oldu!
CHP'nin son çıkışları bardağı taşırdı: Haddinizi bilin