Google'dan lisanslı görsel güncellemesi

Google’ın en çok kullanılan özelliklerinden birisi olan görsel arama, yeni bir seçenekle kullanıcıların işini kolaylaştıracak. Yeni kullanıma sunulan özellik sayesinde özellikle yayıncılar sorunsuz görsel araması yapabilecek.

Google'dan lisanslı görsel güncellemesi
Google'dan lisanslı görsel güncellemesi
GİRİŞ 01.09.2020 09:51 GÜNCELLEME 01.09.2020 09:51

Google’ın Görseller bölümünde yapılan aramalara, iki yeni özellik eklendi. Bu özelliklerden bir tanesi Creative Commons lisanslı arama sonuçlarının gösterilmesi olurken, bir diğeri ise ticari veya farklı lisanslı görsellerin aranması oluyor.

Bu özellik için Google Görseller arama sonuçları sayfasındaki Araçlar butonunda yer alan Kullanım Hakkı bölümü eklendi. Google tarafından yapılan açıklamaya göre yeni lisanslama özelliği ile daha sorumlu bir görsel kullanım şekline geçiş yapılmasının önü açılabilecek.

Google, 2018 yılında Google Görseller üzerinde yapılan aramalarda çıkan görsel sonuçlarını tam ekran gösterme özelliğini resmi olarak kaldırmıştı. Bunun sebebi olarak da izinsiz görsel kullanımının önüne geçilmesi ifade edilmişti. Anlaşılan o ki Google’ın görsel arama motoru olarak sunduğu servis, lisans konusunda Google için ciddi bir sorun oluşturuyor.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyon açıklaması!
Türkiye Kıbrıs'ta somut adım atacak! ABD'ye rest çekildi: Gerekeni yapacağız!