Trump, TikTok anlaşmasını imzalayacak

ABD Başkanı Donald Trump, Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok'un ABD'deki kolunun Walmart-Oracle ortaklığında satın alınmasına ilişkin yapılması muhtemel anlaşmayı imzalayacağını duyurdu.

Trump, TikTok anlaşmasını imzalayacak
Trump, TikTok anlaşmasını imzalayacak
GİRİŞ 20.09.2020 03:16 GÜNCELLEME 20.09.2020 03:22
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Trump, "Böyle bir anlaşma ülkemiz için iyi olacak, hem de ulusal güvenliğimizi koruyan bir anlaşma yapılmış olacak." değerlendirmesinde bulundu.

ABD Başkanı Trump, 3 Ağustos'ta yaptığı açıklamada, ABD'deki kolu herhangi bir Amerikan şirketine satılmadığı takdirde Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok'u yasaklayacağını duyurmuştu.

Trump, 6 Ağustos'ta ise ABD'li kişi veya kuruluşların Çinli şirketlere ait sosyal medya uygulamaları TikTok ve WeChat ile herhangi bir iş yapmasını yasaklamaya yönelik 2 kararname imzalamıştı.
 

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • soner 68 1 yıl önce Şikayet Et
  darısı başımıza
  Cevapla
 • Rıza 1 yıl önce Şikayet Et
  Nerde bizde o cesaret. Hindistan 212 çin menşeili app uygulamasına yaskladı yani tüm komunist çin app uygulamarına yasakkadı hindistanı o konuda takdir eder ve kutlarım.
  Cevapla
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Adam ülkesi için güzel adım atıyor tüm sosyal medya amerikanın elinde her ülkenin demogojik yapısı kültürü duyarlılıkları ellerinde
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kritik ayrıntıya dikkat! Ekonomide yeni dönem Çin değil, Güney Kore modeli
Bakan Soylu'dan HDP'lilere: Teröristlerin gözünü oyduk, siz de hesap vereceksiniz