Kulak dışından ses veren kablosuz kulaklık

Kulağa takılmayan tam kablosuz kulaklık LuDBeat One, kemik üzerinden ses iletme özelliğine sahip. Bu nedenle kulağın önü veya arkasına kadar yapıştırılarak müzik dinlemeyi mümkün kılıyor. İlginç tasarımlı ürün uzun kullanım süresiyle dikkat çekiyor.

 Kulak dışından ses veren kablosuz kulaklık
Kulak dışından ses veren kablosuz kulaklık
GİRİŞ 27.10.2020 09:33 GÜNCELLEME 27.10.2020 10:03

Günümüzde tam kablosuz kulaklıkların tamamı kulağa takılarak sesleri duymamıza dayanan bir çalışma prensibine sahip. Tüm üreticiler kulak içine daha rahat bir şekilde oturabilmesi için tasarımlarını buna göre ayarlıyor. LuDBeat One ise konuya farklı bir açıdan yaklaşmış.

 

 

LuDBeat One tam kablosuz kulaklık modeli rakiplerin aksine kulağa girmiyor. Kemik iletimi üzerinden ses aktardığı için kulağınızın arkasına veya hemen önüne bir yapışkan katman sayesinde tutunuyor.

 

 

Cerrahi malzeme kullanılıyor

Kulaklıkta yer alan noedim mıknatıs kuvvetli bir şekilde yapışkan katmana tutunuyor ve düşmesi pek mümkün olmuyor. Yapışkan tıp dünyasında kullanılan bir madde olduğu için deriye zarar vermiyor. 4 güne kadar kullanılabilen bu yapışkan istendiği kadar satın alınabiliyor.

20 saat şarj süresi

Kulaklık kısmı ise kemik üzerinden sesi iletecek sürücülere sahip. Yapışkan katmana tutturma esnasında kemiklerin üzerine gelmesine dikkat ediyorsunuz. Bluetooth 5.2 üzerinden bağlantı kuran kulaklık Qualcomm QCC514X yönetim yongasını kullanıyor. Kablosuz şarjlı kutusu ile birlikte toplamda 20 saate kadar kullanılabiliyor.

LuDBeat One tam kablosuz kulaklık en az 105$ bağış yapmayı gerektiriyor. Piyasaya çıktığında 135$ olacak. İstediği bağışı fazlasıyla toplayan LuDBeat One kulaklık modeli Haziran 2021 tarihinde dağıtıma başlıyor.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
CHP o teröriste TBMM'de söz vermiş: Skandal görüntüler yine gündemde!
Türkiye böyle kazanç görmedi: Bankalar 8 ayda kârını yüzde 420 artırdı