Qualcomm 5G hız rekoru kırdı

Qualcomm'un 5G yongaları akıllı telefon sektöründe büyük önem taşıyor. Firmanın Nokia ve Elisa şirketleriyle ortaklaşa yaptığı testlerde 5G hız rekoru kırıldı.

Qualcomm 5G hız rekoru kırdı
Qualcomm 5G hız rekoru kırdı
GİRİŞ 19.11.2020 09:31 GÜNCELLEME 19.11.2020 09:31

Yapılan testlerin gerçekleştirildiği baz istasyonunda 26 GHz bandında çalışan ve 5G spektrumuna sahip 2 adet Nokia AirScale antenleri kullanıldı. Qualcomm Snapdragon X55 5G modeme sahip olan 2 test cihazı da yeni nesil baz istasyonundan 4 Gbps hıza ulaştı. Her iki cihazın da 4’er Gpbs hıza ulaşmış olması yeni hız rekorunu da beraberinde getirdi.

Elisa tarafından yüksek hız, VR ve AR gibi düşük gecikme ve yüksek bant genişliğine ihtiyaç duyan teknolojileri 5G sayesinde uzaktan deneyimleyebileceksiniz. Elisa tarafından sunulacak olan hizmetlerin 2021 yılında hayata geçirilmesi bekleniyor.

Nokia mobil ağ başkanı Tommi Uitto, ” Çözüm ortaklarımız ile Finlandiya’da yaşayan insanlara ve kurumlara daha kaliteli bir 5G deneyimi yaşatmaktan gurur duyuyoruz. Test sonucu 5G hizmetlerinin geliştirilmesinde bir dönüm noktası olarak görülebilir. ” dedi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk'ta
Meteoroloji saat verip uyardı: Kar ve sağanak yeniden geliyor!