Apple iPhone 11 için değişim programı başlattı

iPhone 11 kullanıcılarının bir kısmı ekran sorunu nedeniyle Apple'a şikayetlerini iletmişti. Firma, sorunlu cihaz sahiplerini sevindirecek bir değişim programı başlatacağını açıkladı.

Apple iPhone 11 için değişim programı başlattı
Apple iPhone 11 için değişim programı başlattı
GİRİŞ 05.12.2020 10:09 GÜNCELLEME 05.12.2020 10:09

iPhone 11 cihazların bir kısmında ekran üretiminden kaynaklı sorunlar nedeniyle dokunmatik özelliğinin çalışmadığı tespit edilmişti. Apple tarafından bu konuyla ilgili yeni bir çalışma başlatıldı. Apple'ın web sitesinde yer alan bilgiye göre Kasım 2019 ve Mayıs 2020 tarihleri arasında üretilen iPhone 11'lerin dokunmatik özelliğinde sorunlar yaşanabiliyor. 

Diğer iPhone modellerinde herhangi bir sorun olmadığının altını çizen şirket, kullanıcıların ekran değişim programına dahil olup olmadığını kontrol edebilmeleri için bir sayfa oluşturdu. Apple, ekran çatlağına sahip olan cihazlarda bu sorunun çözülmesi için ek maliyet oluşabileceğini açıkladı.

Cihazların satın alındığı ülkeye göre onarım ile ilgili limit getirilebileceğini belirten Apple, standart garanti kapsamının genişletilmeyeceğinin altını çizdi. Ayrıca yaşanan sorundan dolayı ekran onarımı için ücret ödeyen kullanıcılara para iadesi yapılacağı da belirtildi.

Ülkemizde değişim programıyla ilgili herhangi bir sınırlama olup olmadığı henüz bilinmiyor. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Hakimler ve Savcılar Kurulu'nda yeni atamalar: Görev yerleri belli oldu
Bakan Tekin'den atama açıklaması: Tarih verdi