Twitter ücretli üyelik sunmaya başlayacak

Twitter ücretli üyelik seçeneği için yeni özellikler geliştiriyor. Twitter’ın yoğun kullanılan Tweetdeck özelliğinin de ücretli olacağı söylentiler arasında yer alıyor. Diğer sosyal medya platformlarının reklam gelirlerinin artmasından etkilenen Twitter’ın kazanç sağlamak için böyle bir adım atacağı iddia edildi.

Twitter ücretli üyelik sunmaya başlayacak
Twitter ücretli üyelik sunmaya başlayacak
GİRİŞ 09.02.2021 10:52 GÜNCELLEME 09.02.2021 10:52

Twitter’ın konuyla ilgili olarak Bloomberg’e gönderdiği açıklamada şirketin gelir ürünleri sorumlusu Bruce Falck, gelirleri artırma seçenekleri arasında aboneliklerin de olabileceğini; ancak şu an için farklı opsiyonların erken keşif aşamasında olduğunu dile getirdi. Falck, 2021’de bu opsiyonlardan birinin gelir getirebilecek seviyeye gelmesini beklemediklerini de sözlerine ekledi.

Haberde Twitter’ın abonelik modelinden son iki çeyreğin finansal değerlendirme toplantılarında bahsettiği de hatırlatıldı.

4 yıl önce de gündeme gelmişti

Twitter, TweetDeck ile sunduğu bazı özellikler için ekstra ücret alma fikrini 2017’de de gündemine almıştı.

Twitter’ın ücretli hale getirmeyi planladığı en popüler masaüstü uygulamalarından biri olan TweetDeck, kullanıcılara farklı hesapları kolaylıkla yönetme imkanını veriyor. Tweet’lerin takibi ise kolayca toplanıyor.

 

 

KAYNAK: SHİFTDELETE, HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Resmen para basıyorlar! "Hiç birine gerek yok" demişlerdi! Kanal İstanbul gerçekleri...
Köşe yazarlarından Milli Takım yorumu