Bill Gates Bitcoin'e karşı Elon Musk örneğiyle uyardı

Bill Gates, kripto para piyasalarındaki büyük hareketlilikler ve Bitcoin hakkında Elon Musk’ı hedef alan bazı açıklamalarda bulundu. İnsanların Musk, kadar zengin olmadığı sürece Bitcoin çılgınlığına karşı dikkatli olmaları çağrısında bulundu.

Bill Gates Bitcoin'e karşı Elon Musk örneğiyle uyardı
Bill Gates Bitcoin'e karşı Elon Musk örneğiyle uyardı
GİRİŞ 23.02.2021 15:51 GÜNCELLEME 23.02.2021 15:51
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Microsoft’un kurucusu olan ve dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bill Gates, Elon Musk’ın manipüle ettiği kripto para birimi Bitcoin hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz hafta  Gates, uzay yolculukları üzerinden yine Musk’ı hedef alan bazı açıklamalar yapmıştı. Kendisinin Mars insanı olmadığını ve parasını uzay yolculukları yerine dünyanın sağlık sorunlarına harcamayı tercih ettiğini söylemişti.

Ünlü milyarderin Musk’ı hedef aldığı bir diğer konu ise Bitcoin oldu. Gates, insanların Elon Musk kadar zengin ve sofistike birisi olmadıkları sürece Bitcoin’e karşı dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

BITCOIN’E YAPILAN YATIRIMLAR BİR ÇILGINLIKTAN İBARET

Bloomberg’e röportaj veren Gates’in açıklamalarında Bitcoin de yer aldı ve Gates, Bitcoin’e karşı yapılan yatırımların ve gösterilen ilginin bir çılgınlıktan ibaret olduğunu, insanların kendilerini bu çılgınlığa kaptıracak olmalarından endişe duyduğunu dile getirdi.

Gates’in Bitcoin ile ilgili açıklamasında şu ifadeler yer aldı; "Musk’ın tonlarca parası var kendisi de son derece sofistike bir insan. Bu yüzden onun sahip olduğu Bitcoin’ler düşmüş mü yükselmiş mi pek önemsemiyorum ama insanların Elon kadar parasının olmadığı takdirde arkalarını sağlama alması gerektiğini düşünüyorum.”

 

ETİKETLER
TEKNOLOJİ
YAZDIR
YORUMLAR 42
 • Volkan 1 hafta önce Şikayet Et
  Bitcoin deccal ürünü
  Cevapla
 • Cengiz 1 hafta önce Şikayet Et
  Hiç sevmem ama bitcoin konusunda haklı...
  Cevapla
 • Asım 1 hafta önce Şikayet Et
  saadet zinciri daha iyi.
  Cevapla
 • Mutlu 1 hafta önce Şikayet Et
  Altın gümüş birincil değerlerdir. sahibi Allahtır. Yokedemezsin. İkinciller kağıt paralar ve devlete aittir. Teminatı devlettir. Bundan dolayı güvenirsin. Bitcoin? sahibi kim . Herkes? hiç kimse? Kimdir bunun sahibi mucidi . Nakamura mı? böyle biri yok ! 1 bitcoin 60.000 dolar oldu. Kanaatkar olun. Paranızı bilmediğiniz düşmanlara hediye etmeyin.
  Cevapla
 • Metin 1 hafta önce Şikayet Et
  Yakinda Bitcoin bombası patlar..Merak etmeyin az kaldı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Şehit Korgeneral Osman Erbaş'ın FETÖ'cü hainlere gösterdiği unutulmaz tepki
Fenerbahçe Kadıköy'de fırsat tepti!