Uzay otelinin fiyatları belli oldu

Uzayda otel inşa etmek için yıllardır çalışan şirket, 2027’de yörüngede hizmet vermeye başlayacağını ve fiyatları açıkladı. Yapılan açıklamalara göre uzayda birkaç günlük konaklama milyonlarca dolara mal olabilir.

Uzay otelinin fiyatları belli oldu
Uzay otelinin fiyatları belli oldu
GİRİŞ 08.03.2021 16:02 GÜNCELLEME 08.03.2021 16:02

Orbital Assembly Corporation (OAC) isimli bir şirket, bir süredir uzayda otel yapmaya çalışıyor.

OAC'nin üzerinde çalıştığı otel, aslında bir uzay istasyonu. "Voyager" olarak isimlendirilen bu istasyon, insanların içinde yaşayabilecekleri bir yer olarak tasarlanıyor. İlk etapta bu otelin bilim insanlarını misafir etmesi bekleniyor. Daha sonrasında birkaç gün için milyonlarca dolar bütçe ayırabilecek kişiler de otelde kalabilecek.

Uzaydaki en büyük insan yapımı nesne olacak

Uzaydaki ilk otel olacak Voyager Uzay İstasyonu, dairesel olarak tasarlanmış 24 modülden oluşuyor. Orbital Assembly Corporation, bu modüllerde 400 kişinin aynı anda konaklayabileceğini söylüyor. Her modül, kendine ait yaşam alanlarından oluşurken insanların bir araya gelebilecekleri mekanlar da istasyon içerisinde bulunuyor. Ayrıca bu otelin içerisinde yapay yer çekimi de var ve misafirler, yalnızca uzay boşluğuna çıkmak istediklerinde astronot giysileri giyecekler. Şayet böylesi bir yapı inşa edilebilirse, Voyager Uzay İstasyonu uzaydaki insan yapımı en büyük nesne olacak.

2 gece konaklama 5 milyon dolar

OAC'nin yaptığı açıklamalara göre tarihin ilk uzay oteli, yaşatacağı deneyime göre uygun bir fiyat etiketine sahip olacak. Buna göre, bu tür bir uzay seyahatinin 3 günlük maliyeti, mevcut koşullar altındaki tahminlere göre 5 milyon dolar olacak. Bu 5 milyon doların içerisinde 5 yıldızlı otellerin konforuna ek olarak, dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce'un konserleri de olacakmış. Ekip, her gece iki gösteri olacağını, böylelikle yıldız sanatçının uzaydaki sahne gösterilerine de eşlik edilebileceğini söylüyor. Her şey planlandığı gibi olursa, bu otel 2027 yıllında hizmet vermeye başlayacak.

KAYNAK: WEBTEKNO, HABER7
ETİKETLER
TEKNOLOJİ
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünyada bir ilk! Airspeeder Mk3 resmen duyuruldu
Bakan Dönmez: Karadeniz sahil kentlerinde de sismik araştırmaları başlatıyoruz