Xiaomi 200W hızlı şarjlı amiral gemisi piyasaya sürecek

Xiaomi’nin şarj gücü 200W olan bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı ve bu yıl içerisinde akıllı telefonun satışa sunulacağı paylaşıldı.

Xiaomi 200W hızlı şarjlı amiral gemisi piyasaya sürecek
Xiaomi 200W hızlı şarjlı amiral gemisi piyasaya sürecek
GİRİŞ 09.03.2021 15:20 GÜNCELLEME 09.03.2021 15:20

Geçtiğimiz haftalarda 200W hızlı şarj teknolojisine sahip bir cihazın satışa hazır olduğu yönünde paylaşımlar yapılmıştı. Çin’den gelen yeni bir raporda 200W hızlı şarj desteği sunan modelin Xiaomi tarafından üretildiği açıklandı.

Raporda ayrıca, Xiaomi'nin 200W hızlı şarj teknolojisini destekleyen amiral gemisi akıllı telefonunun bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülebileceği yer alıyor. Görünüşe göre chaz şu an test aşamasında. Ancak haberlere göre şu anda geliştirilmekte olan cihaz performans açısından mevcut amiral gemilerinin Ultra modelleri kadar iyi değil. Dolayısı ile de şirketin, performansı güçlendirmek için çalışmalarına devam ettiği belirtilmiş.

200W TOPLAM ŞARJ GÜCÜ ANLAMINA GELİYOR OLABİLİR

Bahsedilen 200W hızlı şarj teknolojisinin kablolu hızlı şarj, kablosuz şarj ve ters kablosuz şarjın birleşimi olduğu iddia edildi. Yani kablolu sadece kablolu şarjla 200W güç elde edilmeyecek. Xiaomi'nin şu anki amiral gemisi akıllı telefonu Xiaomi Mi 11'in halihazırda 115W şarj desteği olduğu göz önüne alındığında da bu gelişme şaşırtıcı değil. Ayrıca geçen yıl piyasaya sürülen Mi 10 Extreme Commemorative Edition, 180W şarjı destekliyor.

Xiaomi'nin hangi cihazının bu yüksek hızlı şarjı destekleyeceğini önümüzdeki dönemde görebileceğiz. Mi 11 amiral gemisi akıllı telefonunun bir çeşidi mi yoksa tamamen yeni bir cihaz mı olacak? Bu sorunun cevabını öğrenmek için birkaç hafta daha beklememiz gerekecek.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Barış Yarkadaş rezil oldu! AK Partili diye hedef aldığı düğün sahibi CHP'li çıkınca....
Colin Powell hayatını kaybetti