Apple Münih mağazası için 1.2 milyon dolar yatırım yapacak

ABD'li teknoloji şirketi Apple, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, şirketin önümüzdeki üç yıl içinde bir milyar eurodan fazla (yaklaşık 1,2 milyar ABD doları) yatırım yaparak Almanya'nın Münih kentindeki mekanını genişleteceğini duyurdu.

Apple Münih mağazası için 1.2 milyon dolar yatırım yapacak
Apple Münih mağazası için 1.2 milyon dolar yatırım yapacak
GİRİŞ 12.03.2021 09:36 GÜNCELLEME 12.03.2021 09:36

Apple'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, halihazırda Avrupa'daki en büyük geliştirme merkezi olan Münih'teki yerini Avrupa çip tasarım merkezi olarak genişletmeyi planlıyor. Yeni tesis, bağlantı ve kablosuz teknolojilere odaklanacak.

Apple CEO'su Tim Cook yaptığı açıklamada "5G teknolojisinin yeni sınırlarını keşfetmekten dünyaya güç, hız ve bağlantı sağlayan yeni nesil teknolojilere kadar, Münih mühendislik ekiplerimizin keşfedeceği tüm şeyler için çok heyecanlıyım" dedi.

Açıklamaya göre, Münih şehir merkezinde 30 bin metrekarelik yeni bir site kuruldu ve Apple, 2022'nin sonunda yeni binaya taşınmayı planlıyor.

Apple, 1981'den beri Münih'te bulunuyor. Almanya genelinde, ABD şirketinin perakende, mühendislik, satış ve yönetim alanlarında 4 binden fazla çalışanı var.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Kirişci Başkent Kulisi'nde
Arşiv unutmaz! Yine kendisiyle çelişti... Kılıçdaroğlu: Erdoğan tekrar aday olabilir