Instagram'ın yeni özelliği CEO tarafından duyuruldu

Instagram’ın en yetkili ismi tarafından yapılan bir duyuruyla platforma gelecek yeni özellik ortaya çıktı. Instagram’ın popüler ‘hikayeler’ kısmındaki paylaşımları artık taslak olarak kaydedebileceksiniz. Bu özellikle birlikte Hikayeler daha sonra da paylaşılabilecek.

Instagram'ın yeni özelliği CEO tarafından duyuruldu
Instagram'ın yeni özelliği CEO tarafından duyuruldu
GİRİŞ 25.03.2021 14:39 GÜNCELLEME 25.03.2021 14:39

Instagram, yayınladığı ilk günden bu yana Hikayeler özelliğini sürekli olarak güncelliyor. Şu ana kadar Hikayeler, oluşturulan gönderilerin anlık olarak paylaşıldığı bir özellikti ancak önümüzdeki dönemde yayınlanacak yeni bir özellik ile Instagram’da oluşturduğunuz hikayeleri canınız istediği zaman paylaşabileceksiniz.

Instagram kamera uygulamasını kullanarak ya da galerinizden bir fotoğraf/video seçerek üzerine müzik, çıkartma, metin ya da GIF ekleyerek oluşturduğunuz hikayeler, oluşturduğunuz anda paylaşmadığınız takdirde kayboluyordu. Dolayısı ile bir hikayeyi oluşturup ilerleyen bir saatte ya da tarihte paylaşmak mümkün olmuyordu.

Instagram CEO'su Adam Mosseri tarafından dün gece paylaşılan bir tweete göre Instagram, Hikayeler için “Taslaklar” özelliği üzerinde çalışıyor. Söz konusu özellik yayınlandığında her zamanki gibi hikaye oluşturduktan sonra o an paylaşmak yerine taslak olarak kaydedip ilerleyen bir tarihte paylaşabileceksiniz.

 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son Dakika Haberi: İsrail ve İsveç'ten Türkiye'ye ambargo: Satışını durdurdular
Uyarılar peş peşe!  İstanbul'da gök gürültülü sağanak yağmur!