ASELSAN'ın iklim değişikliği projesi ödül aldı

ASELSAN, Karbon Saydamlık Projesi'nde (CDP) bir kez daha İklim Lideri Ödülü kazandı.

ASELSAN'ın iklim değişikliği projesi ödül aldı
ASELSAN'ın iklim değişikliği projesi ödül aldı
GİRİŞ 01.04.2021 10:20 GÜNCELLEME 01.04.2021 10:20

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ASELSAN, iklim değişikliğine karşı çalışmalar konusunda başarısını artırarak, sürdürülebilirlik yaklaşımını puanına da yansıttı.

2012 yılında yaptığı ilk raporlamayla CDP Türkiye Programı'na dahil olan ve her yıl başarısını artırarak üst üste 3 yıl İklim Lideri Ödülü alan ASELSAN, çevreyi gelecek nesillere aktarılacak bir emanet olarak görme taahhüdü doğrultusunda, Ar-Ge ve üretim faaliyetlerini topluma değer katma sorumluluğuyla yürütüyor.

Kanada vermedi Türkiye kendi yaptı! ASELSAN İHA'lar için üretti

ASELSAN ve Turkcell’den güvenli iletişim için iş birliği

ASELSAN Türkiye'ye örnek olacak projeyi hayata geçiriyor

2020 yılı CDP Türkiye İklim Lideri Ödülleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çevrim içi "webinar" şeklinde düzenlenen ödül töreniyle 31 Mart'ta sahiplerini buldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, "İklim değişikliğine bağlı riskleri yüksek teknolojimiz, insan kıymetimiz ve güçlü bilgi birikimimizle yönetiyoruz. İklim değişikliği faaliyetlerimizin tüm değer zincirimize öncülük etmesi temennisiyle millileştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Proje
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İstanbul Valiliği'nden izin ve tatil açıklaması
Hakaret dilinin mucidi: Söyleyene değil söylete bak!