iPhone 13 seri üretime başladı

Apple’ın en büyük tedarikçisi Foxconn’un iPhone 13 serisini üretmeye başladığı iddia edildi.

iPhone 13 seri üretime başladı
iPhone 13 seri üretime başladı
GİRİŞ 10.05.2021 14:33 GÜNCELLEME 10.05.2021 14:43

Apple, geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle iPhone 12 serisinin üretiminde ve satışa sunulmasında gecikme yaşamıştı. Teknoloji devi bu yıl da aynı sorunla karşılaşmamak için iPhone 13 serisinin üretimini şimdiden başlattığı iddia ediliyor.

Çinli kaynaklara göre Apple tedarikçisi Foxconn, çok yakında iPhone 13 modellerinin seri üretimine başlayacak. Hatta Foxconn, yoğun üretim temposunda çalışanların ikramiyelerini de artırdı.

Clubhouse’un Android versiyonu yayınlandı

Facebook'tan iPhone kullanıcılarına tehdit

Foxconn'un iPhone üreten Zhengzhou fabrikası için işe alım ilanında yer alan bilgilere göre şirket, üç aylık çalışmanın sonucunda çalışanlara ekstradan 1.165 dolar ikramiye verecek. Gelen bilgilere göre Foxconn, son zamanlarda bu ikramiyeyi dördüncü kez artırdı.

Mart ayı sonunda 545 dolar olan ikramiye, iPhone 13 seri üretiminin başlayacak olmasıyla bu seviyeye kadar yükseldi.

IPHONE 13 İLE YENİ BİR REKOR KIRILABİLİR

Apple, geçtiğimiz yıl ekim ayında 4 yeni iPhone 12 modeli tanıtmış ve özellikle yılın son çeyreğinde patlama yapan iPhone satışları, şirketin kasasına 100 milyar dolardan fazla para girmesini sağlamıştı.

Uzmanlara göre benzer bir rekor, iPhone 13 modelleri ile de gelebilir. Analistler, iPhone 12 için koyulan 80 milyon adetlik başlangıç tahminini, iPhone 13 için 100 milyona yükseltmişti.

Öte yandan bazı uzmanlar, iPhone 13 serisinin eylülde tanıtılsa bile hemen satışa çıkamayacağını, çünkü küresel çapta yaşanan çip krizinin Apple'ı da etkileyeceğini söylüyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Meteoroloji'den son dakika duyurusu: Saat verip uyardı: Devam edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 80 gün gibi rekor sürede tamamladık