WhatsApp’tan geri adım! Veri politikasını değiştirdi

WhatsApp, sene başında yayınladığı ve büyük tartışmalara neden olan veri politikasında geri adım attı. Şirket sözcüsü yeni gizlilik politikasını kabul etmeyenler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

WhatsApp’tan geri adım! Veri politikasını değiştirdi
WhatsApp’tan geri adım! Veri politikasını değiştirdi
GİRİŞ 29.05.2021 10:04 GÜNCELLEME 29.05.2021 10:11
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

WhatsApp, yeni veri politikası ile yine gündeme geldi. Rekabet Kurumu tarafından açıklanan bilgilere göre, 15 Mayıs’tan itibaren kullanıma sunulan yeni veri politikası ülkemizdeki vatandaşları kapsamayacaktı.

Şirket sözcüsü tarafından açıklanan yeni bilgilere göre, WhatsApp tarafından yeni politikanın uygulanması hakkında değişikliğe gidildi.

WhatsApp sesli mesajlara yeni özellik geldiWhatsApp sesli mesajlara yeni özellik geldi

WhatsApp kullanıcıları bu mesaja dikkat! Hesabınız ele geçirilebilirWhatsApp kullanıcıları bu mesaja dikkat! Hesabınız ele geçirilebilir

KABUL ETMEYENLER KULLANMAYA DEVAM EDECEK

WhatsApp sözcüsü The Verge’e yaptığı açıklamada; “Şirketin yetkililer ve gizlilik uzmanlarıyla yaptığı görüşmelerin ardından yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen kişiler için uygulamanın işlevselliğini sınırlamamaya karar verildi.” ifadelerine yer verildi.

WhatsApp, her ne kadar “Bu, süresiz olarak ilerleyen plandır.” dese de kullanıcılarını bir kez daha güncellemeyi kabul etmeye zorlama olasılığının olup olmadığı hakkında açıklama yapılmadı.

WhatsApp destek sayfasında, “WhatsApp’ta güncelleme hakkında daha fazla bilgi sağlayan ve kabul etme şansı olmayanlara hatırlatan bir bildirim görüntülemeye devam edeceğiz” dedi. Ayrıca bu hatırlatmaların kalıcı olmayacağı ve uygulamanın işlevselliğini sınırlayamayacağı belirtildi.

KAYNAK: SHİFTDELETE, HABER7
YORUMLAR 3
 • Doğrucu Davut 1 yıl önce Şikayet Et
  Madem öyle kabul edenler ne olacak. Onlara niye dayattınız?
  Cevapla
 • mmmm 1 yıl önce Şikayet Et
  başına silah mı dayadılar? bre cahil
  Cevapla
 • Maho 1 yıl önce Şikayet Et
  Tüh, ben çoktan sildim amaa...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Avrupa Konseyi'nden Türkiye'ye küstah Selahattin Demirtaş çağrısı
İspanya'dan Galatasaraylıları heyecanlandıran Ronaldo iddiası!