iPhone kullanıcıları için kritik bir hata tespit edildi

iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarında Wi-Fi ağ servislerini ortadan kaldıran bir hata ortaya çıkarıldı.

iPhone kullanıcıları için kritik bir hata tespit edildi
iPhone kullanıcıları için kritik bir hata tespit edildi
GİRİŞ 20.06.2021 12:38 GÜNCELLEME 20.06.2021 12:46

iPhone telefonların Wi-Fi noktalarına bağlanmasını engelleyen bir hata ortaya çıktı. Cihazların belli bir ada sahip Wi-Fi ağlarına bağlandıktan sonra bağlantı seçeneklerinin kaybolduğu gözlemlendi.

Apple'dan iPad ve iPhone kullanıcılarına uyarı: Mutlaka yapınApple'dan iPad ve iPhone kullanıcılarına uyarı: Mutlaka yapın

iOS 15 ile kapalı olsa bile iPhone’unuzu bulmak mümküniOS 15 ile kapalı olsa bile iPhone’unuzu bulmak mümkün

Güvenlik araştırmacısı Carl Schou, kendi kişisel Wi-Fi ağına 4 farklı karakterden oluşan karışık bir isim verdi. Bu ağa bağlanamayan Schou, bir süre sonra telefonun Wi-Fi bağlantı özelliğinin tamamen kaybolduğunu fark etti.

Carl Schou, yaptığı denemeler sırasında kişisel Wi-Fi ağına “%p%s%s%s%s%n” adını verdi. Ne kadar denese de ağa bağlanamayan araştırmacı, bir süre sonra daha garip bir şey fark etti. Telefonun Wi-Fi bağlantı özelliği tamamen kaybolmuş, listede ise hiçbir ağ gözükmemekteydi.

KRİTİK HATA ÇÖZÜLDÜ

Hata başka telefonlarda da test edildi. Sorunun varlığı doğrulandı ve çözüm yolu bulundu. Eğer yanlışlıkla “%p%s%s%s%s%n” isimli bir ağa bağlanırsanız izlemeniz gereken yol şu: Ayarları açıp genel sekmesine girin. Sıfırlama kısmından ‘Ağ Ayarlarını Sıfırlama’ seçeneğine basın. Uyarıyı kabul edip telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra eski Wi-Fi hizmetinize kavuşacaksınız.

 

ETİKETLER
ios
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Lavanta bahçelerine turist akını! Artık kışın da gidiyorlar
BioNTech için kötü haber: Türkiye'nin dünyada ilk olacak hamlesini kanıtlayan gelişme!