Windows 11 ilk testte Windows 10'dan yavaş çıktı

Microsoft'un 24 Haziran'da gerçekleştireceği lansman öncesi sızdırılan yeni işletim sistemi Windows 11, yapılan ilk testlerde mevcut olan Windows 10'dan daha yavaş çıktı.

Windows 11 ilk testte Windows 10'dan yavaş çıktı
Windows 11 ilk testte Windows 10'dan yavaş çıktı
GİRİŞ 20.06.2021 15:32 GÜNCELLEME 20.06.2021 15:32
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Teknoloji uzmanları, bu ay sonunda resmi olarak piyasaya sürülmesi gereken Windows 11 sürümünü incelemeye aldılar. Zira PC'ler için en popüler işletim sisteminin yeni sürümünde performansın nasıl değişeceğini bilmeleri gerekiyordu. Bunu belirlemek için, Microsoft'un işletim sisteminin iki sürümünü çalıştıran aynı konfigürasyona sahip bilgisayarlarda sentetik testler yapıldı.

Windows 11 sızdırıldı! İşletim sisteminden ilk görüntülerWindows 11 sızdırıldı! İşletim sisteminden ilk görüntüler

KARŞILAŞTIRMA TESTLERİ YAPILDI

Windows 10 ve 11 için Geekbench testinin sonuçları neredeyse aynıydı, ancak PCMark 10'da, özellikle Intel işlemciye dayalı bir bilgisayarda, platformun eski varyasyonunun üstünlüğü kaydedildi. Cinebench R23 tek iş parçacıklı performans testleri, her iki platformun da kararlılığını gösterdi, ancak Windows 10 çok iş parçacıklı testte halefinden daha iyi performans gösterdi.

WINDOWS 10 YÜZDE 10 DAHA HIZLI

Windows 11'in, Windows 10'dan daha iyi performans gösterdiği tek kriter, web uygulamalarının hızını test etmek için kullanılan Speedometer 2.0 testlerinde ortaya çıktı. Burada Windows 11, Windows 10'dan %15 daha fazla puan almayı başardı.

Uzmanlar, neredeyse tüm sentetik testler açısından, mevcut işletim sisteminin yenisinden daha üretken olduğu sonucuna vardı. Windows 11'in hızıyla ilgili sorunların, ürünün piyasaya sürülmesinden sonra düzeltilecek olan optimizasyon ve bazı uyumluluk nüansları ile ilişkili olduğu belirtiliyor.

 

KAYNAK: DONANIMHABER, HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • DJ S 3 ay önce Şikayet Et
  İyi de windows 11 en az 4gb ram istiyor ama windows 10 en az 2gb yani bu fark yüzünden :)
  Cevapla
 • mustafa 4 ay önce Şikayet Et
  windosw 11 beş para etmez çöp
  Cevapla
 • Çağatay 4 ay önce Şikayet Et
  Ona bakılırsa Windows 11'in Windows 10'dan çok daha hızlı olduğu sonucuna varan testler de var. Kendi deneyimimden konuşacak olursam Windows 11 Windows 10'dan çok daha hızlı hissettiriyor.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu duyurdu: 40 milyar dolarlık çözülme var
Murat Bardakçı Büyükelçi krizindeki ihaneti yazdı: İflâh olmaz bir genetik illet!