Samsung akıllı saatleri için yeni işletim sistemini duyurdu

Samsung akıllı saat modelleri için kendi geliştirdiği Tizen işletim sistemini kullanıyordu. Güney Koreli firma giyilebilir teknoloji ürünleri için yeni bir işletim sistemi piyasaya sürdü.

Samsung akıllı saatleri için yeni işletim sistemini duyurdu
Samsung akıllı saatleri için yeni işletim sistemini duyurdu
GİRİŞ 29.06.2021 09:53 GÜNCELLEME 29.06.2021 09:53

MWC 2021 etkinliğini gerçekleştiren Samsung, etkinlik sırasında akıllı saatleri için geliştirdiği yeni işletim sistemini de duyurdu. One UI Watch ismini alan bu işletim sistemi Samsung'un gelecekte piyasaya süreceği bütün mobil cihazlar için temel bir taş niteliği taşıyor.

LG ve Apple anlaşması Samsung’u kızdırdıLG ve Apple anlaşması Samsung’u kızdırdı

Samsung Galaxy S21 FE için kötü haberSamsung Galaxy S21 FE için kötü haber

ANDROID UYUMLULUĞU İÇİN GELİŞTİRİLDİ

Öncelikle Samsung'un neden akıllı saatleri için yeni bir işletim sistemine ihtiyaç duyduğunu anlayalım; Tizen işletim sistemi her ne kadar birçok Samsung cihazda olsa da iş Android ile entegrasyon ve performansa geldiği zaman Tizen'in yetersiz kaldığı noktalar olabiliyordu. Android entegrasyonu konusunda Google ile iş birliğine giden Koreli dev Samsung, geliştirdiği yeni işletim sistemi sayesinde hem saat ile telefonun aralarında daha iyi iletişim kuracağını hem de uygulama skalasının genişlediğini söylüyor.

TÜM UYGULAMALARLA UYUMLU

Uygulama skalası genişlemesine örnek vermek gerekirse; bu işletim sistemine sahip saatlere Calm, Spotify, YouTube Music, Adidas Running ve Google Maps gibi uygulamalar indirilip sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek. Ayrıca işletim sistemi tarafından desteklenen uygulamaları Play Store üzerinden telefonunuza yüklediğiniz zaman otomatik olarak saatiniz için de yüklenip kurulabilecek.

Bunlara ek olarak herhangi bir akıllı cihazda en önemli nokta olan pil ömrü konusunda da iyileştirmeler olduğunu iddia eden Samsung'un bu yaz içerisinde ile One UI Watch yazılımına sahip saati olan Galaxy Watch 4'ü tanıtması bekleniyor.

 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Putin Erdoğan'ın teklifini kabul etti: Türkiye'ye geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan maaşlara yeni zam müjdesi!