Bezos'un şirketi 100 milyon dolarlık bilet sattı

Uzay seyahatini başarıyla gerçekleştiren milyarder Jeff Bezos, şirketinin uzaya bu yıl 2 yolcu uçuşu daha düzenlemeyi planladığını belirtti.

Bezos'un şirketi 100 milyon dolarlık bilet sattı
Bezos'un şirketi 100 milyon dolarlık bilet sattı
GİRİŞ 22.07.2021 09:41 GÜNCELLEME 22.07.2021 09:41

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, şirketi Blue Origin'in gelecek uzay uçuşları için şimdiden yaklaşık 100 milyon dolar değerinde bilet sattığını duyurdu.

Bezos, uzay seyahatinin ardından düzenlenen basın toplantısında, Amazon çalışanları ve müşterilerine uzay uçuşunun finansmanını sağladıkları için teşekkür etti.

Jeff Bezos'un tarihi uzay yolculuğu tamamlandı! İşte o anlar...Jeff Bezos'un tarihi uzay yolculuğu tamamlandı! İşte o anlar...

Beklentilerinin yüksek olduğunu ve önemli ölçüde aşıldığını aktaran Bezos, çok zevkli bir deneyim olduğunu ifade etti.

Bezos, Blue Origin'in gelecek uzay uçuşlarına talebin çok fazla olduğunu vurgulayarak, şirketin gelecek uçuşları için yaklaşık 100 milyon dolar değerinde bilet sattığını aktardı.

Biletlerin fiyatına ilişkin bilgi vermeyen Bezos, Blue Origin'in uzaya bu yıl 2 yolcu uçuşu daha düzenlemeyi planladığını kaydetti.

ABD'li milyarder Bezos ve beraberindeki 3 kişi, Blue Origin'in geliştirdiği New Shepard aracıyla başarılı bir uzay seyahati gerçekleştirmişti.

Uçuşta Bezos'a kardeşi Mark Bezos'un yanı sıra Amerikalı kadın havacı 82 yaşındaki Wally Funk ve Somerset Capitals Partner şirketinin Üst Yöneticisinin (CEO) fizik öğrencisi oğlu 18 yaşındaki Olivier Deamon da eşlik etmişti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Fransa, Washington ve Canberra'daki Büyükelçilerini geri çağırdı
İstanbul'da korkunç ölüm! Midesinde patladı! O anlar kamerada!