Telegram yeni özelliğiyle WhatsApp’ı geride bıraktı

Telegram’ın yeni Android Beta sürümünde önemli yenilikler test edilmeye başlandı. Beta sürümde ortaya çıkan ekran paylaşım özelliğinin WhatsApp’ta bile olmayışı dikkatlerden kaçmadı.

Telegram yeni özelliğiyle WhatsApp’ı geride bıraktı
Telegram yeni özelliğiyle WhatsApp’ı geride bıraktı
GİRİŞ 29.07.2021 10:32 GÜNCELLEME 29.07.2021 10:32

WhatsApp'ın tartışmalı gizlilik sözleşmesi sonrasında Telegram, yeni özelliklerle kullanıcı kitlesini daha da büyütmeyi hedefliyor. Bu bağlamda uygulamanın sürekli güncellenen beta sürümleri, Telegram'a gelecek özelliklerin açığa çıkmasını sağlıyor. Yeni bir güncelleme yayınlayan geliştirici ekip, Telegram kullanıcılarını büyük yeniliklerin beklediğini gözler önüne seriyor.

Telegram sonuda WhatsApp’taki özelliği getirdiTelegram sonuda WhatsApp’taki özelliği getirdi

Rusya'dan Facebook ve Telegram’a 27 milyon ruble para cezasıRusya'dan Facebook ve Telegram’a 27 milyon ruble para cezası

Telegram'ın yeni ekran paylaşma özelliğinin ekran görüntüsü.

Telegram'ın en yeni Android beta sürümünde keşfedilen yeni özelliklerden ilki, kullanıcıların bir görüntülü görüşme yaparken ekranlarını paylaşabilmelerine imkan tanıyor. Bugün WhatsApp'ta bile olmayan bu özellik, kullanıcıların hizmetine sunulduğunda benzersiz bir deneyim sunmuş olacak.

VİDEO OYNATMA HIZI İÇİN 5 FARKLI SEÇENEK

Telegram'ın v7.9.0 kodlu Android beta sürümünde keşfedilen diğer bir özellik ise video oynatma hızlarıyla ilgili. Kullanıcılar, yakın bir gelecekte kendilerine Telegram üzerinden gönderilmiş olan videoların oynatma hızlarını ayarlayabilecekler. Şu an için 5 farklı oynatma hızı seçeneği sunan Telegram, bu sayede videoların daha yavaş ya da çok daha hızlı bir şekilde oynatılabilmesini sağlayacak. Üstelik bu özellik, uygulama içinden gönderilen YouTube videolarında da kullanılabilir olacak.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kim Milyoner Olmak İster'de sosyal medyayı sallayan cevap! Kenan İmirzalıoğlu bile şaşırdı
Milyonlarca çalışanın maaşına yüzde 41,2 zam! Araştırma sonuçlandı