Kripto para hırsızı 600 milyon doları iade etti

Merkeziyetsiz finans platformu Poly Network’ten 600 milyon doların üzerinde kripto para çalan hacker, miktarın neredeyse tamamını iade etti.

Kripto para hırsızı 600 milyon doları iade etti
Kripto para hırsızı 600 milyon doları iade etti
GİRİŞ 13.08.2021 11:13 GÜNCELLEME 13.08.2021 11:13

BBC’nin haberine göre, Poly Network'ten dün Twitter'dan yapılan açıklamada, çalınan paraların neredeyse tamamının iade edildiği ancak hacker’ın elinde hala yaklaşık 33 milyon dolar değerinde kripto para bulunduğu bildirildi.

Açıklamada, iade sürecinin henüz tamamlanmadığı ve "Bay Beyaz Şapka" olarak adlandırılan hacker ile iletişim kurulmasını ve kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesinin umulduğu belirtildi.

Poly Network 611 milyon dolarlık kripto para çalındığını açıkladıPoly Network 611 milyon dolarlık kripto para çalındığını açıkladı

Kripto izleme şirketi Elliptic'in kurucularından Tom Robinson, Twitter hesabından, hacker olduğunu iddia eden kişinin para transferi esnasında bıraktığı notları paylaştı.

Soygunu gerçekleştirdiğini söyleyen kişi, kötü niyetli olmadığını belirterek, Poly Network’ü "eğlence için" hack’lediğini iddia etti.

Platformun çalınan paraları iade etmesi halinde olaydan sorumlu tutulmayacağını öne süren hacker, kendisine 500 bin dolar verileceğinin temin edildiğini ancak bu teklifi kabul etmeyerek parayı iade etmeye başladığını savundu.

POLY NETWORK 10 AĞUSTOS'TA SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

"Beyaz Şapka", becerilerini piyasalardaki kuruluşların güvenlik açıklarını bulmasına yardımcı olmak için iyi yönde kullanan hacker’lar için kullanılıyor.

10 Ağustos’ta saldırıya uğrayan Poly Network, yaşadığı soygunu "bugüne kadar merkeziyetsiz finans piyasalarını hedef alan en büyük saldırı" olarak nitelemişti.

Poly Network, hırsıza, "Sevgili hacker, bizler Poly Network ekibiyiz. Seninle iletişime geçmek istiyoruz ve seni 'hack'lediğin varlıkları iade etmeye çağırıyoruz." ifadeleriyle iş birliği çağrısında bulunmuştu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Mehmet Acet yazdı: İşte yeni ekonomi modeli...
Son dakika: Erdoğan çok sert tepki göstermişti! Kirli hesaplar için harekete geçtiler