WhatsApp gizlilik özelliği Android’e geliyor

WhatsApp geçtiğimiz günlerde iOS için testlere başladığı gizlilik özelliğini Android tarafına getirmeye hazırlanıyor.

WhatsApp gizlilik özelliği Android’e geliyor
WhatsApp gizlilik özelliği Android’e geliyor
GİRİŞ 29.09.2021 11:52 GÜNCELLEME 29.09.2021 11:52

WhatsApp, Eylül başında yayınladığı yeni gizlilik özelliği ile iOS tarafına önemli bir güncelleme denemesine başladı. Yaklaşık yedi yıldır WhatsApp, gizlilik güncellemesi yapmadı. Buna göre aynı gizlilik özelliği Android tarafına da geliyor.

WhatsApp’a pil tasarruf modu geldi: Süper karanlık modWhatsApp’a pil tasarruf modu geldi: Süper karanlık mod

WhatsApp kullanıcılara para dağıtmaya başlıyorWhatsApp kullanıcılara para dağıtmaya başlıyor

Eylül başında karşımıza çıkan iOS gizlilik özelliği ile benzer olan bu Android denemesi, muhtemelen aynı yapıda olacak. Daha önce kullanıcılara profil bilgilerini kimlerin görüntüleyebileceği seçeneği sunan WhatsApp, bu gizlilik ayarı için daha detaylı bir çözüm getiriyor.WhatsApp may soon let you turn off last seen status for specific contacts -  UK Time News

SON GÖRÜLMEYİ KİŞİYE GÖRE AYARLAYABİLECEKSİNİZ

Buna göre artık tek bir kişiye bile profil bilgilerini kapatmak mümkün olacak. Bu sayede WhatsApp son görülmeyi istediğiniz kişiye kapatmanız mümkün.

Bu yeni denenen WhatsApp özelliği sayesinde profil bilgileri dışında hakkımda, profil resmi detayları da kişiye özel kapanabilecek. Burada önemli olan detay ise engellenen kişinin güncel bir WhatsApp versiyonu kullanmasına gerek olmaması.

Eğer WhatsApp uygulaması için Android tarafında beta programına katıldıysanız, çok yakında bu güncelleme karşınıza çıkabilir. Şu an için bu özellikleri getirecek 2.21.20.10 WhatsApp güncellemesinin ne zaman dağıtılmaya başlayacağı ise belli değil.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
UCM'den İsmail Heniyye ve Kassam Tugayları kararı! Hamas'tan flaş açıklama!
Akıncı İHA Reisi'nin helikopterini 2 saatte tespit etti: Dakika dakika neler yaşandı?