Twitter’dan kavgaları önleyecek özellik

Twitter kullanıcıların gerginleşmeye başlayan sohbetlerine uyarı yerleştirmeye başlayacağını duyurdu. Bu sayede tartışmaların önüne geçilmesi planlanıyor.

Twitter’dan kavgaları önleyecek özellik
Twitter’dan kavgaları önleyecek özellik
GİRİŞ 07.10.2021 11:36 GÜNCELLEME 07.10.2021 11:36

Sosyal medya platformlarında insanlar çeşitli nedenlerle vakit geçiriyor. Bunlar arasında eğlenceli vakit geçirmek olduğu gibi tartışma açan kullanıcılar da bulunuyor. Ancak sanal ortamdaki tartışmalar genellikle yapıcı olmak yerine küfürlü kavgalara dönüşüyor.

Twitter da bu duruma el atarak yeni bir özellik geliştirme kararı aldı.

WhatsApp, instagram, Facebook çöktü, sosyal medya coştu WhatsApp, instagram, Facebook çöktü, sosyal medya coştu

Twitter'dan Taliban Sözcüsü'ne kısıtlamaTwitter'dan Taliban Sözcüsü'ne kısıtlama

DİKKAT! UYARISI IOS VE ANDROID’DE TEST EDİLİYOR

Sosyal medya platformu, ‘hararetli’ geçtiği tespit edilen sohbetlerin alt kısmına “dikkat” uyarısı yerleştirecek. Android ve iOS kullanıcılarının erişimine açılan yeni özellik henüz deneme aşamasında. Twitter’dan özellik hakkında şu şekilde bir açıklama yapıldı:

“Bir sohbete katılmadan önce ortamın havasını bilmek ister miydiniz? Android ve iOS’ta, girmek üzere olduğunuz sohbetin hararetli veya gergin bir hal alıp alamayacağı konusunda size bilgi verecek istemleri test ediyoruz.”

twitter heads up

Twitter ayrıca kullanıcılara belirli telkinlerde bulunacak. Tartışmanın içerisine girmeden önce “saygı çerçevesinde iletişim kurmanın” platformu daha iyi bir yer haline getirdiğini hatırlatacak. Ayrıca farklı fikirlere karşı açık olmanızı ve her zaman gerçeklere odaklanmanız gerektiğini de vurgulayacak. Tüm bunları kabul ediyorsanız ilgili konuşmaya katılabileceksiniz.

Twitter’ın yeni özelliği bazen insanların aklından çıkardığı “saygı” kurallarını önlerine koyarak potansiyel kavgaların önüne geçebilir. Diğer taraftan da, gergin ilerleyen bir konuşmaya katılmaktan hoşlanmayanlar için büyük önem taşıyor. Test sürecine devam ettiğini açıklayan şirket, uyarıları ne zaman genel kullanıcılara sunacağını belirtmedi.

KAYNAK: SHİFTDELETE, HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Hamas’tan son dakika açıklaması: İsrail’den esir takasında büyük şeytanlık!
Hamas yine ezber bozdu! İşte serbest bırakılan esirlerin açıklamaları