Redmi MIUI arayüzünü terk ediyor

Xiaomi’nin alt markası Redmi’nin Android tabanlı MIUI arayüzünü kullanmayı bırakacağı yönünde yeni haberler paylaşıldı. Redmi markasının kendi arayüzü üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Redmi MIUI arayüzünü terk ediyor
Redmi MIUI arayüzünü terk ediyor
GİRİŞ 12.10.2021 10:31 GÜNCELLEME 12.10.2021 10:31

Xiaomi tarafından geliştirilen Android tabanlı MIUI arayüzü uzun süredir Xiaomi, Redmi ve POCO markalı telefonlarda kullanılıyor. Ancak yeni gelen bilgilere göre MIUI yola sadece Xiaomi markalı telefonlarla devam edeceğe benziyor. Redmi’nin kendi arayüzü üzerinde çalıştığı ve MIUI arayüzünü kullanmayı bırakacağı yönünde yeni haberler ortaya çıktı.

Uygun fiyatlı amiral gemisi Redmi Note 10 Lite tanıtıldıUygun fiyatlı amiral gemisi Redmi Note 10 Lite tanıtıldı

Xiaomi ve Redmi Android 12 listesi güncellendiXiaomi ve Redmi Android 12 listesi güncellendi

KENDİ ARAYÜZÜNÜ GELİŞTİRECEK

Redmi'nin MIUI arayüzünü kullanmayı bırakacağı bildiriliyor. Bu istihbarat mobil sektörün güvenilir bilgi kaynaklarından biri olan Digital Chat Station'a ait. Çinli duyumcuya göre Redmi kendi özel arayüzüne geçiş yapacak.

Söz konusu arayüz markaya özgü bazı öğeler içerecek ve Android tabanlı normal MIUI'den biraz farklı olacak. Şirketin markayı daha tanınır ve Xiaomi'den daha bağımsız hale getirmek için böyle bir adım atacağı tahmin ediliyor.

REDMI MODELLERİ MIUI 13 ALMAYABİLİR

Yeni arayüz hakkında henüz çok fazla detay yok ancak önümüzdeki yıl yayınlanması beklenen MIUI 13'ü Redmi akıllı telefonlarda görme ihtimalimizin son derece düşük olduğunu söyleyebiliriz. Belki de şirket sadece isim değişikliği yapacak, bunu bilemiyoruz.

Oppo, Vivo, OnePlus ve Realme gibi birçok popüler markayı bünyesinde barındıran BBK Electronics de arayüzlerini ayırmıştı. Şirket ColorOS'u, sahip olduğu markaların akıllı telefonlarında farklı isimlerle kullanıyor. Realme modellerindeki arayüzün Realme UI olarak adlandırılması gibi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
TBMM'de İsrail'i kınayan tezkere kabul edildi: BM'ye acil toplantı çağrısı
Hamleler peş peşe gelecek! Sadece kişiler değil...