Facebook hakkında yeni skandal: Nefret söylemini görmezden geldi

Facebook’un eski çalışanlarından Frances Haugen, sosyal medya devinin kasıtlı olarak nefret söylemlerine müdahale etmediğini iddia etti.

Facebook hakkında yeni skandal: Nefret söylemini görmezden geldi
Facebook hakkında yeni skandal: Nefret söylemini görmezden geldi
GİRİŞ 25.10.2021 11:01 GÜNCELLEME 25.10.2021 11:02

Facebook'un eski çalışanı Frances Haugen'ın kurumun karanlık yüzüne ışık tutmasından sonra sosyal medya deviyle ilgili skandalların ardı arkası kesilmiyor.

Washington Post'un haberine göre, adını açıklamak istemeyen bir başka eski kurum personeli, Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na ifade verdi.

Facebook basın kuruluşlarına telif ödeyecekFacebook basın kuruluşlarına telif ödeyecek

Facebook'a büyük şok: Ağır para cezasıFacebook'a büyük şok: Ağır para cezası

PARA BASACAĞIZ, SORUN OLMAZ

Eski Facebook personeli, Facebook'un iletişim sorumlusu Tucker Bounds'u hedef aldı. 2016'daki seçimlere Facebook üzerinden müdahale edildiği iddialarının patlak vermesi üzerine, "Bunlar kuru gürültü. Bazı yasa koyucular sinirlenecek. Birkaç hafta içinde başka konular bulurlar. Bu sırada biz bodrum katında para basıyor olacağız ve bir sorun olmayacak." dediğini öne sürdü.

BOUNDS: SUÇLAMA GERÇEK DIŞI

Bounds, iddialar üzerine Washington Post'a yanıt verdi. Suçlamanın gerçeği yansıtmadığını ve bir kişinin beyanı ile bir yere varılamayacağını savundu.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ UYGULAMADILAR

Facebook yetkililerinin, şirketin büyümesini sekteye uğratabileceği ve Eski ABD Başkanı Donald Trump ile müttefiklerini kızdırabileceği gerekçesiyle, defalarca gerekli güvenlik önlemlerini uygulamayı reddettiği öne sürülmüştü.

ETİKETLER
TEKNOLOJİ
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Skandal talep: HDP'nin Millet İttifakı'ndan isteğini açıkladı!
Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı'ndan kritik karar! O rakam düşürüldü