WhatsApp Web’e yeni çıkartma özelliği

WhatsApp çıkartmaları kullanıma sunulduğu günden bu yana neredeyse herkesin beğenisini kazandı. Kelimelerin yetmediği yerde sohbetleri komik ve eğlenceli hale getiren çıkartmaları artık WhatsApp Web’de yapabileceksiniz.

WhatsApp Web’e yeni çıkartma özelliği
WhatsApp Web’e yeni çıkartma özelliği
GİRİŞ 25.11.2021 10:17 GÜNCELLEME 25.11.2021 10:17

WhatsApp'ta kendi çıkartmalarınızı yapabilmek pek yeni bir özellik değil ve hem iOS hem de Android'de çıkartma yapabilmeniz için çok çeşitli üçüncü parti uygulamalar mevcut. Ancak bu özellik şimdiye kadar sadece telefon uygulaması için geçerliydi. 

Şimdiyse WhatsApp'ın web sürümü, bilgisayarınızdaki sıradan görüntüleri çıkartmalara dönüştürmenize imkan sağlayan yerleşik bir özel ‘Sticker Maker’ (Çıkartma Oluşturucu) ile güncellendi. Yeni güncellemeyle birlikte artık üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan WhatsApp Web üzerinden kendi çıkartmalarımızı yapıp kullanabilecek ve konuşmalarımız daha renkli bir hale getirebileceğiz.

WHATSAPP WEB ÇIKARTMASI İÇİN ŞU ADIMLARI TAKİP EDİN

Adım #1: WhatsApp Web ekranınız altında bulunan ataş (ekle) simgesine tıklayın.

Adım #2: ‘Çıkartma’ yazan sembolü seçin ve çıkartmaya dönüştürmek istediğiniz görseli bulun.

Adım #3: Resim üzerinde dilediğiniz düzenlemeleri yapın.

Çıkartmanızı hazırlarken yapabilecekleriniz oldukça geniş. Arka planı yok etmek için çıkartma yapmak istediğiniz kısmın çevresine bir anahat çizebilir, görseli kırpabilir ve dilerseniz üzerine emoji, yazı veya ekstra WhatsApp çıkartmaları ekleyebilirsiniz. Çıkartmanızı tamamladıktan sonra ise seçip, istediğiniz kişiye tek tıkla gönderebilirsiniz.

KAYNAK: WEBTEKNO, HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Putin'den Batı'ya nükleer savaş uyarısı
Türk Savunma Sanayisine sızma girişimi! İşin arkasındakiler yakayı ele verdi