Facebook ve Instagram ile ilgili yeni karar!

Meta, Instagram ve Facebook'taki reklamlar kısıtlamalarını artırdığını açıkladı.

Facebook ve Instagram ile ilgili yeni karar!
Facebook ve Instagram ile ilgili yeni karar!
GİRİŞ 13.01.2023 07:09 GÜNCELLEME 13.01.2023 07:09

Meta, Instagram ve Facebook'taki genç kullanıcıları hedefleyen reklamlar için kısıtlamaları artırdığını açıkladı. Buna göre artık reklam verenler, reklamlarını genç kullanıcıların cinsiyetlerine göre göstermesini engelleyecek.

Buna ek olarak kullanıcıların Instagram ve Facebook'ta etkileşime girdiği gönderiler, takip ettiği hesaplar gibi uygulama içi aktivitelerinin de hedefli reklamlar göstermek için kullanılamayacağı ifade ediliyor.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Özgür Özel'den 'erken seçim' çıkışı! ‘Akdi bozmak demektir’
Reuters: Batı, Türkiye aracılığıyla İran'a mesaj gönderdi